Konferencja „Kardiologia prewencyjna 2024”- dlaszpitali.pl dlaszpitali.plKonferencja „Kardiologia prewencyjna 2024”- dlaszpitali.pl

„Kardiologia prewencyjna 2024 – wytyczne, wątpliwości, gorące tematy”

opm-dlaszpitali-kardiologia-prewencyjna

Konferencja Naukowa Sekcji Prewencji i Epidemiologii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego „Kardiologia prewencyjna 2024 – wytyczne, wątpliwości, gorące tematy” to największa w Polsce konferencja poświęcona profilaktyce chorób serca i naczyń. Jej 17. edycja odbędzie się 15 i 16 listopada w Krakowie.

Cykl konferencji „Kardiologia prewencyjna” od lat cieszy się ogromną popularnością wśród środowisk zainteresowanych szeroko pojętą problematyką chorób układu krążenia. Podobnie jak w latach poprzednich w wydarzeniu wezmą udział najlepsi wykładowcy i najwybitniejsi eksperci. To liczne grono klinicystów, naukowców, przedstawicieli wielu dziedzin – lekarzy, zarówno kardiologów, jak i internistów, endokrynologów, diabetologów, lekarzy medycyny rodzinnej, dietetyków, fizjoterapeutów, epidemiologów, menedżerów oraz profesjonalistów z dziedzin medycyny i nauk o zdrowiu.

Wiodącymi tematami będą:

• profilaktyka i leczenie chorób serca i naczyń (nadciśnienie, hiperlipidemia, palenie tytoniu, choroba niedokrwienna serca, niewydolność serca, migotanie przedsionków),
  • profilaktyka i leczenie otyłości,
  • leczenie pacjentów z chorobami układu krążenia i schorzeniami współistniejącymi,
  • czynniki ryzyka chorób układu krążenia i ich rola w kształtowaniu profilu zdrowotnego populacji,
  • medycyna stylu życia,
  • innowacje i nowe technologie w kardiologii prewencyjnej,
  • stanowiska i wytyczne grup eksperckich,
  • epidemiologia chorób układu krążenia,
  • wyniki najnowszych polskich i międzynarodowych badań nad czynnikami ryzyka i stanem zdrowia populacji.

Tegoroczna „Kardiologia prewencyjna” odbędzie się 15 i 16 listopada. Wykładowcy i uczestnicy spotkają się tradycyjnie w Krakowie, mieście o wyjątkowej tradycji naukowej. Wydarzeniem towarzyszącym będzie Poranny Bieg Po Plantach Krakowskich – inicjatywa edukacyjna, której celem jest promocja codziennej rekreacyjnej aktywności fizycznej. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu, a po szczegóły odsyłamy tutaj.

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 5/2024