II Ultrasonograficzne Manewry Neonatologiczno-Pediatryczne - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plII Ultrasonograficzne Manewry Neonatologiczno-Pediatryczne - dlaszpitali.pl
Reklama

II Ultrasonograficzne Manewry Neonatologiczno-Pediatryczne

opm-dlaszpitali-ultrasonograficzne-manewry

II Ultrasonograficzne Manewry Neonatologiczno-Pediatryczne to spotkanie dla entuzjastów spersonalizowanej opieki nad noworodkiem. Celem organizatorów jest pokazanie, że POCUS (point of care ultrasound) pozwala opisać dokładnie patofizjologię zaburzeń obserwowanych u pacjentów, a jej poznanie otwiera drogę do wprowadzenia precyzyjnego, zindywidualizowanego leczenia.

Konferencję zaplanowaliśmy na piątek 25 kwietnia 2025 r. w hotelu Airport w Warszawie. Spotkanie odbędzie się w formule hybrydowej, więc otrzymują Państwo możliwość przyjazdu do Warszawy, a także uczestnictwa online. W trakcie konferencji usłyszymy wystąpienia wybitnych pediatrów i neonatologów z ośrodków europejskich oraz polskich: prof. Wojciecha Kosiaka, prof. Jana Mazeli, dr hab. Renaty Bokiniec, czy dr. Piotra Kruczka zajmujących się od strony praktycznej i naukowej ultrasonografią przy łóżku chorego. Dzień wcześniej, w czwartek 24 kwietnia, odbędą się warsztaty praktyczne. Ale główną część spotkania chcielibyśmy przeznaczyć na prezentację Państwa obserwacjizapowiadają organizatorzy.

Jak wziąć udział w konferencji?

Przewidzieliśmy dwa rodzaje uczestnictwa: bierne i aktywne. Uczestników aktywnych prosimy o przesłanie przygotowanych przez Państwa 10-minutowych prezentacji dotyczących jednej z czterech kategorii: płuca i serce, ośrodkowy układ nerwowy, przewód pokarmowy i jama brzuszna, różne. W prezentacji należy kompleksowo opisać pacjenta, w tym istotne dane kliniczne, wyniki badań laboratoryjnych, a przede wszystkim pokazać, w jaki sposób ultrasonografia pomogła Państwu w diagnostyce i leczeniu tego konkretnego dziecka. Zachęcamy do porównywania USG do innych metod (TK, MRI), jednak to zdjęcia, a przede wszystkim filmy usg powinny stanowić główną część Państwa prezentacjitłumaczą organizatorzy.

Prezentacje należy przesyłać na adres: tpikula@ump.edu.pl. Zakwalifikowane przez komitet naukowy pod przewodnictwem prof. Wojciecha Kosiaka i dr. Piotra Kruczka prace będą następnie prezentowane na konferencji. Najlepszą wybierze publiczność. Każdy, kto prześle pracę, otrzyma od komitetu informację zwrotną, co należy poprawić, na jakie elementy zwrócić uwagę, żeby nawet przy braku kwalifikacji do konferencji mieć możliwość udoskonalenia swojego warsztatu ultrasonograficznego.

Zapraszamy także do prezentowania wyników własnych badań naukowych dotyczących zastosowań USGzachęcają organizatorzy.

Osoby, których prace zostaną zakwalifikowane do prezentacji podczas konferencji, będą zwolnione z opłaty konferencyjnej. Na zgłoszenia prac jest czas do 15 października 2024 r.

Oczywiście poza uczestnictwem aktywnym organizatorzy przewidzieli również udział bierny, do którego gorąco zachęcają wszystkich lekarzy neonatologów, pediatrów oraz innych specjalności. Szczegóły dostępne są tutaj.

Sklep

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 4/2024

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 4/2024

46,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

126,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

52,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.