2. edycja konferencji „Medycyna w architekturze” - dlaszpitali.pl dlaszpitali.pl2. edycja konferencji „Medycyna w architekturze” - dlaszpitali.pl
Reklama

2. edycja konferencji „Medycyna w architekturze”

opm-dlaszpitali-medycyna-w-architekturze

24 października w warszawskim Centrum Olimpijskim odbędzie się 2. edycja konferencji „Medycyna w architekturze”. Motywem przewodnim spotkania będzie tym razem problem projektowania w oparciu o dane i dowody. Na wydarzenie zaproszono architektów, zarządców szpitali, dyrektorów inwestycyjnych w służbie zdrowia, doradców technicznych aparatury medycznej, a także wszystkich zainteresowanych kształtowaniem optymalnej przestrzeni terapeutycznej w nowych i modernizowanych obiektach służby zdrowia.

Szpital jest jednym z najbardziej kompleksowych typów budynków. W jego skład wchodzi wiele sektorów obsługujących, technicznych i funkcjonalnych. Scenariusz szpitala musi być zrównoważony z podstawowymi potrzebami wszystkich użytkowników, aktualnymi potrzebami funkcjonalnymi oraz względami finansowymi. Architektura szpitali znajduje się więc na pograniczu dwóch dyscyplin: artystycznej i technicznej. Odzwierciedla rozwój myśli w dziedzinie medycyny, architektury, technologii i techniki.

Hasłem przewodnim 2. edycji konferencji „Medycyna w architekturze” będzie projektowanie przestrzeni terapeutycznych w oparciu o dane, tzw. Evidence Based Design – EBD. Jest to idea, która pojawiła się jako praktyczne narzędzie implementacji koncepcji medycyny opartej na wartościach – VBH. Była ona w centrum rozważań w czasie pierwszej konferencji pt. „Medycyna w architekturze”. Dzięki EBD możliwe jest takie planowanie procesu zbierania oraz wykorzystania danych o potrzebach pacjenta, personelu medycznego oraz innych użytkowników obiektów medycznych, aby przyjęte rozwiązania nie tylko optymalizowały zalety funkcjonalne obiektu, ale także maksymalnie przyczyniały się do przyspieszenia oraz poprawy procesu terapeutycznego. O praktyce wykorzystania koncepcji EBD w procesie kreacji przestrzeni medycznych uczestnicy wydarzenia będą mówić zarówno z punktu widzenia różnych technik zbierania i opracowania danych do projektowania, jak i przez pryzmat prezentacji studiów przypadku obiektów planowanych i realizowanych.

W związku z tym tegoroczna konferencja składać się będzie z dwóch równoległych sesji. Pierwsza sesja dotyczyć będzie zbierania i wykorzystania danych jako podstawy projektowania zoptymalizowanych przestrzeni terapeutycznych. Zaś w czasie drugiej odbędą się prezentacje przykładów obiektów planowanych i realizowanych z wykorzystaniem procedur EBD.

Ramowy program konferencji dostępny jest tutaj.

Sklep

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 5/2024

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 5/2024

46,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

126,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

52,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.