18. edycja MEDmeetsTECH - dlaszpitali.pl dlaszpitali.pl18. edycja MEDmeetsTECH - dlaszpitali.pl

18. edycja MEDmeetsTECH

opm-dlaszpitali-edycja-MEDmeetsTECH

18. edycja MEDmeetsTECH już 5 grudnia

18. edycja MEDmeetsTECH z rozbudowanym programem: sztuczna inteligencja, urządzenia medyczne oraz rozszerzona rzeczywistość. Po raz pierwszy w programie znajdą się aż dwa panele dyskusyjne – obydwa łączy wspólny temat badań klinicznych.

Już 5 grudnia, po raz czwarty w przestrzeni Centralnego Domu Technologii w Warszawie, z możliwością uczestniczenia online, odbędzie się 18. edycja MEDmeetsTECH – kultowej już konferencji łączącej medycynę i nowe technologie z biznesem.

Część pierwsza

Wydarzenie otworzy sesja trendy, w której uczestnicy zapoznają się z najnowszymi doniesieniami ze świata medtech. Zaproszono do niej aż sześcioro wybitnych ekspertów, którzy wygłoszą cztery prezentacje:

• prof. Linda Johnson z Uniwersytetu w Lund wraz z Przemysławem Tadlą z Medicalgorithmics zaprezentują wyniki badań DRAI Martini. Wyniki tychże badań zaprezentowane będą na europejskim kardiologicznym kongresie ESC we wrześniu. Jednoznacznie potwierdzają one, że AI znacząco poprawia jakość diagnozy, a w porównaniu z wynikami techników EKG system DRAI popełnia aż 14 razy mniej błędów w wykrywaniu krytycznych arytmii serca,
  • Marta Chalimoniuk-Nowak z dr. hab. Piotrem Kalinowskim opowiedzą o wyzwaniach lidera AI w ochronie zdrowia,
  • dr hab. n. ekon., prof. ALK Katarzyna Kolasa postara się odpowiedzieć na pytanie: „Kiedy świat zdrowia będzie cyfrowy? – innowacja przez cyfryzację”,
  • dr n. med. Dominik Stosik.

W pierwszej tego dnia debacie pt. „Badania kliniczne – rynkowe potrzeby i operacyjne wyzwania”, zorganizowanej wspólnie z MedOnet, paneliści odpowiedzą na pytania Diany Żochowskiej. Wśród zaproszonych uczestników znaleźli się:

• Agata Wiesiołek – Executive Director Recruitment & Clinical Innovation w firmie AstraZeneca,
  • dr Anna Kacprzyk – manager ds. innowacji i etyki biznesu w Infarma,
  • Aleksandra Salawa – dyrektor ds. zaangażowania pacjentów w Pratria,
  • dr n. med. Michał Kwiatek – hematolog, badacz główny z Aidport Clinical Trials Hospital.

W pierwszej tematycznej sesji nawiązującej do urządzeń medycznych na scenie MEDmeetsTECH wystąpią:

• Adam Sobantka z tematem „Badania kliniczne innowacyjnych wyrobów medycznych”,
  • Robert Gromada z prezentacją „Zastosowanie mikrofalowych technik diagnostycznych w monitorowaniu przewlekłych chorób”,
  • a także Agata Mizera i Roksana Strubel.

Kolejnym punktem w programie będzie sesja startup, w której będą prezentować się najciekawsze, zakwalifikowane projekty startupowe. Po niej nastąpi przerwa lunchowa, a także czas na rozmowy kuluarowe. Zgłoszenia do sesji startup przyjmowane są do 4 listopada.

Po przerwie

Po przerwie będzie miał miejsce drugi panel dyskusyjny pt. „AI i cyfryzacja w projektach badań klinicznych – możliwości i wyzwania” zorganizowany wspólnie z DC Software. Wystąpią w nim:

• Marlena Huskowska-Stróżek z Centrum Wsparcia Badań Klinicznych Uniwersytetu Medycznego w Lublinie,
  • Andrzej Kurek, CEO DC Software,
  • a także przedstawiciele Agencji Badań Medycznych oraz Stowarzyszenia na Rzecz Dobrej Praktyki Badań Klinicznych w Polsce.

Moderatorem panelu będzie Robert Ługowski, CEO CliniNote.

Kolejna, druga sesja tematyczna poświęcona będzie zagadnieniom związanym z zastosowaniem rozszerzonej rzeczywistości w medycynie. Wystąpią w niej:

• Bartłomiej Lubiatowski, który opowie o „Użyteczności AR w opiece zdrowotnej – czy i kiedy rozszerzona rzeczywistość ma sens w healthcare”,
  • Adriana Złahoda-Huzior, która zaprezentuje „Obrazowanie medyczne w nowym wymiarze – rozszerzona rzeczywistości w praktyce klinicznej”,
  • dr Przemysław Korzeniowski z wykładem „Cyfrowa transformacja medycyny: Synergia VR, AR, AI i robotyki.”,
  • a także Grzegorz Bednarski oraz Piotr Baczyński.

Natomiast ostatnią sesją tematyczną będzie ta o sztucznej inteligencji, w której uczestnicy usłyszą:

• lek. Łukasza Durajskiego z prezentacją „Sztuczna inteligencja – szansa dla medycyny”,
  • Mikołaja Stryję z tematem „Wdrażanie rozwiązań opartych o sztuczną inteligencję do praktyki klinicznej: wymagania, wyzwania i metodologia”,
  • dr n. med. Katarzynę Zych-Krekorę z wykładem „Nowe perspektywy w ultrasonografii: Jak technologia zmienia prenatalną opiekę zdrowotną”,
  • lek. Klaudię Gutowską, która zaprezentuje „CDSS – przykłady wykorzystywania sztucznej inteligencji w medycynie”.

Podczas całego dnia konferencji nie zabraknie także okazji do networkingu. Organizator wydarzenia – Janusz Kowalski – zaprasza do zaplanowania z MEDmeetsTECH całego dnia. Konferencja rozpocznie się już o godzinie 8:30 śniadaniem w Centralnym Domu Technologii przy ul. Kruczej 50 w Warszawie.

Program konferencji oraz rejestracja Early Birds – w pierwszym progu opłat do 31 sierpnia – dostępne są na stronie internetowej wydarzenia.

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 5/2024