Popularność AI w polskich placówkach medycznych - Strona 2 z 2 - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plPopularność AI w polskich placówkach medycznych - Strona 2 z 2 - dlaszpitali.pl
Reklama

Popularność AI w polskich placówkach medycznych

Zaprezentowano tu też trzy rozwiązania partnerów firmy Microsoft. Dotyczy to oferowanego przez CancerCenter.ai oprogramowania do ręcznego skanowania preparatów laboratoryjnych, które daje możliwość stworzenia wysokiej jakości obrazu cyfrowego próbki laboratoryjnej i jej analizy również ze wsparciem AI. Kolejne dwa rozwiązanie bazujące na technologii Microsoft to: iSIL-FFR – nowoczesna i nieinwazyjna metoda diagnostyki choroby wieńcowej serca, opracowana i wdrożona przez LifeFlow; a także proponowana przez ApoQlar platforma VSI HoloMedicine®, która przekształca obrazy medyczne oraz przebieg pracy klinicznej i edukacji medycznej w interaktywne środowisko trójwymiarowej mieszanej rzeczywistości w oparciu o okulary HoloLens2.

To jednak nie wszystko. Na łamach przeglądu „AI to nie sci-fi” zaprezentowano też dwa rozwiązania firmy Abbott. Pierwszym z nich jest system FreeStyle Libre do pomiaru stężenia glukozy w płynie śródtkankowym przy pomocy sensora, a także oparty na chmurze system LibreView, który dostarcza lekarzowi analizy danych zebranych przez FreeStyle Libre. Drugie rozwiązanie firmy Abbott to oprogramowanie Ultreon 1.0, który zawiera algorytmy zaprojektowane przez AI do automatycznej detekcji zmian uwapnionych w obrębie naczyń wieńcowych.

Jako inspiracja zostały również przedstawione trzy rozwiązania brytyjskie, w tym dwa funkcjonujące w Polsce: robot chirurgiczny nowej generacji Versius firmy CMR Surgical, roboty ortopedyczne Navio oraz Cori firmy Smith&Nephew, a także jedno rozwiąznie wykorzystywane przez NHS – Atom5™ firmy Aparito (hybrydowa i zdecentralizowana platforma badań klinicznych, która zbiera wiele punktów danych o wysokiej częstotliwości z materiałów wideo, głosu, urządzeń ubieralnych i ePRO, a następnie analizuje te dane we współpracy z dedykowanym zespołem naukowców).

Potrzeba nowoczesnych rozwiązań

Zaletą przeglądu „AI to nie sci-fi” jest prezentacja danych w skondensowanej i przystępnej formie. Publikacja ma na celu rozpowszechnienie wiedzy o już stosowanych rozwiązaniach AI w polskiej ochronie zdrowia. To także zachęta do wdrożenia przedstawionych rozwiązań przez kolejne podmioty lecznicze.

Źródło: materiały prasowe

Komentarze

Sklep

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 2/2024

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 2/2024

46,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

126,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

52,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.