Popularność AI w polskich placówkach medycznych - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plPopularność AI w polskich placówkach medycznych - dlaszpitali.pl

Popularność AI w polskich placówkach medycznych

opm-dlaszpitali-popularnosc-ai-w-polskich-placowkach-medycznych
fot. iStock

Oparte na algorytmach sztucznej inteligencji innowacje odgrywają coraz większą rolę nie tylko w przemyśle, ale również w polskich placówkach medycznych – wynika z opublikowanego właśnie przeglądu „AI to nie sci-fi”. Wśród partnerów publikacji są z jednej strony światowi giganci, a z drugiej obiecujące i prężnie działające polskie startupy.

Nowoczesne rozwiązania to dla lekarzy i pielęgniarek znacznie więcej niż dodatkowe narzędzia pracy, a dla pacjentów to szansa na dłuższe życie i poprawę zdrowia. Nic więc dziwnego, że zorientowane na rozwój i zaspokojenie potrzeb zdrowotnych pacjenta placówki medyczne coraz częściej sięgają po innowacje oparte na sztucznej inteligencji.

AI to przyszłość medycyny

Przykłady takich wdrożeń zostały zaprezentowane w przeglądzie „AI to nie sci-fi”, który ujrzał właśnie światło dzienne. Co ważne, publikacja dostarcza nie tylko informacji o konkretnych rozwiązaniach, ale również o realnych korzyściach dla pacjentów, placówki medycznej, personelu medycznego czy wreszcie dla całego systemu opieki zdrowotnej. Zawiera również wskazówki dla kolejnych wdrożeń.

Sztuczna inteligencja w zdrowiu nie jest sferą planów ani marzeń. To rzeczywistość, a zarazem ogromna szansa na skuteczniejsze leczenie pacjentów i efektywniejsze funkcjonowanie systemu ochrony zdrowia.
W praktyce oznacza to szybszą i dokładniejszą diagnostykę, wdrożenie właściwego leczenia, a także optymalizację zasobów i kosztów ­­–
zauważa inicjatorka przeglądu „AI to nie sci-fi”, liderka Koalicji AI
w zdrowiu Ligia Kornowska.

Innowacje w praktyce

W przeglądzie „AI to nie sci-fi” został przedstawiony szeroki zakres innowacyjnych rozwiązań. Znalazły się wśród nich m.in.: aplikacja RSQ AI z systemami wspomagania decyzji dla trzech typów obrazowania medycznego (RTG, tomografii i rezonansu magnetycznego) oraz Radiato.ai – narzędzie AI wspierające diagnostykę guzów nerek.

Czytaj także: Technologie w leczeniu spersonalizowanym – przyszłość medycyny?

Komentarze

Sklep

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 3/2024

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 3/2024

46,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

126,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

52,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.