Perspektywy rozwoju rynku robotyki chirurgicznej - dlaszpitali.pl

Perspektywy rozwoju rynku robotyki chirurgicznej

opm-dlaszpitali-perspektywy-rozwoju-rynku-robotyki-chirurgicznej
fot. mat. prasowe

Rośnie zapotrzebowanie i akceptacja ze strony pacjentów oraz środowiska medycznego dla robotyki, konkurencja nabiera tempa, a firmy produkujące urządzenia medyczne próbują poszerzyć rynek, na którym Intuitive Surgical, producent robota da Vinci, był pionierem od ponad dwóch dekad.

Podczas obchodów jubileuszu Orsi Academy dr n. med. Paweł Wisz miał okazję zweryfikować potencjał nowych systemów: robota HUGO Medtronic oraz Medicaroid Europe GmbH. Warto trzymać kciuki za nowych uczestników rynku!

Nowa technologia kształtuje konkurencyjny krajobraz

We wszystkich zastosowaniach producenci robotów chirurgicznych koncentrują się na poprawie doświadczenia dla użytkownika – chirurga. Te ulepszenia mają kluczowe znaczenie dla powszechnego przyjmowania chirurgii robotycznej w warunkach klinicznych.

Jak podkreśla dr Paweł Wisz, członek zarządu Europejskiego Robotycznego Towarzystwa Urologicznego (ERUS), ekspert w dziedzinie robotyki chirurgicznej, który na swoim koncie ma ponad 1000 operacji robotycznych raka prostaty: – Rosnąca popularność małoinwazyjnych procedur chirurgicznych oraz zalety operacji robotycznych pod względem dokładności, powtarzalności, kontroli i wydajności stymulują rozwój rynku. Wraz z postępem technologii można spodziewać się dalszej ewolucji systemów wsparcia chirurgicznego. Dlatego warto trzymać kciuki za nowych graczy, wprowadzających nowe rozwiązania robotyczne, takich jak HUGO Medtronic czy Medicaroid Europe GmbH. Z zainteresowaniem śledzę postępy w zakresie robotyki na świecie i mogę stwierdzić, że pojawianie się nowych uczestników rynku przyczynia się do szerszego zastosowania zaawansowanych technologii i stwarza nowe możliwości, dzięki którym pacjenci zyskują coraz szerszy dostęp do małoinwazyjnych zabiegów zapewniających powrót do normalnej aktywności życiowej w znacznie krótszym czasie. 

Nowi gracze dysponują również modelami biznesowymi mającymi na celu obniżenie kosztów, przechodzą w kierunku bardziej elastycznych modeli cenowych, takich jak leasing, wynajem lub płatność za użytkowanie (pay-per-use). W praktyce oznacza to możliwość pokonania jednej z kluczowych barier w rozwoju robotyki chirurgicznej, czyli bariery kosztowej.

Czytaj też: Robotyka chirurgiczna – współczesne możliwości i wyzwania

Komentarze

Sklep

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 6/2022

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 6/2022

39,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

126,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2023 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2023 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

52,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.