Fundusze unijne w małopolskim Szpitalu na Klinach - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plFundusze unijne w małopolskim Szpitalu na Klinach - dlaszpitali.pl

Fundusze unijne w małopolskim Szpitalu na Klinach

opm-dlaszpitali-fundusze-unijne-w-malopolskim-szpitalu-na-klinach
fot. materiały prasowe

Innowacyjny program leczenia nowotworów ginekologicznych w krakowskim Szpitalu na Klinach przyciąga pacjentów i medyków z całej Polski oraz z zagranicy. Szpital prowadzi leczenie raka szyjki macicy i raka endometrium z wykorzystaniem robota da Vinci oraz przy wsparciu technologii CarnaLife Holo.

Program jest rozwijany dzięki dotacji z Funduszy Europejskich. Całkowity koszt projektu to 12.584.070,15 zł, zaś wartość dofinansowania wynosi 7.333.290,49 zł.

Szpital na Klinach to nowoczesny ośrodek medyczny, który stawia na najnowsze technologie, w tym na robotykę w ginekologii. Dzięki funduszom unijnym zabiegi z wykorzystaniem robota da Vinci dla pacjentek z całej Polski i z zagranicy zakwalifikowanych do programu są całkowicie bezpłatne. Program stanowi szansę dla poprawy jakości leczenia onkologicznego pacjentek dotkniętych rakiem szyjki macicy i rakiem trzonu macicy.

Budowanie kapitału intelektualnego i innowacyjności Małopolski

Pandemia uwydatniła dobitnie ponadregionalne wartości zaawansowanej technologicznie medycyny. Blisko 30% pacjentów w Szpitalu na Klinach to osoby spoza województwa małopolskiego oraz z zagranicy. Innowacyjny projekt w zakresie ginekologii jeszcze bardziej wzmacnia zainteresowanie ofertą medyczną osób spoza regionu Małopolski, są wśród nich również lekarze. Szpital stawia na interdyscyplinarne zespoły, wśród których są zarówno ginekolodzy onkolodzy, onkolodzy kliniczni, radioterapeuci, anestezjolodzy, rehabilitanci, bioinżynierownie z Polski jak i specjaliści z zagranicy.

Aktywność badawczo-rozwojowa, ponadregionalny charakter oferty medycznej i nowoczesne technologie medyczne odgrywają znaczącą rolę w poprawie dostępności i jakości opieki medycznej dla pacjentów w regionie, ale również w budowaniu pozycji konkurencyjnej Małopolski, jako lidera innowacyjności. Dokładamy wszelkich starań, aby nasze szpitale zapewniały leczenie na najwyższym poziomie i z wykorzystaniem najlepszego sprzętu. Cieszę się, że placówki chcą ciągle się rozwijać, tworzą kolejne programy oparte o nowoczesne technologie i stają się prekursorami innowacyjnych metod terapeutycznychmówi wicemarszałek Łukasz Smółka.

Czytaj też: Znaczenie symulacji medycznej w szkoleniu chirurgicznym – analiza w oparciu o dowody naukowe