Symulacja medyczna w szkoleniu chirurgicznym – analiza dlaszpitali.plSymulacja medyczna w szkoleniu chirurgicznym – analiza

Znaczenie symulacji medycznej w szkoleniu chirurgicznym – analiza w oparciu o dowody naukowe

OPM_3_21_klaudia_korecka_tomasz_koszutski_SYMULACJA_MEDYCZNA_SZKOLENIE_CHIRURGICZNE_iStock-1139053725fot. iStock

Trening symulacyjny jest skuteczny w celu zwiększenia manualnej zręczności z wykorzystaniem dłuższych narzędzi stosowanych w dostępach laparoskopowych przy jednoczesnym ograniczeniu odczucia dotyku czy widzenia przestrzennego. Szkolenia poprawiają zdolności psychomotoryczne początkującego operatora, jak i tych, którzy nie zakończyli procesu biegłego opanowania danej procedury.

Laparoskopia i inne techniki endoskopowe stały się w ostatnich latach standardem postępowania w wielu dyscyplinach zabiegowych. Procedury operacyjne wykonywane techniką wideoendoskopową nie tylko zmniejszają ból pooperacyjny i dają lepszy efekt kosmetyczny, ale przez szybszy powrót do zdrowia korzystnie wpływają na ogólnie analizowane koszty leczenia. Po wielu latach publikacji opartych na dowodach naukowych nikogo już nie trzeba przekonywać do zalet i korzyści wynikających z wideochirurgii. Sukcesywny postęp uczenia tych procedur wśród doświadczonego personelu zakończył się sukcesem nie tylko w ośrodkach klinicznych, ale również w oddziałach wojewódzkich, miejskich czy rejonowych. Spowodowało to, że procedury endoskopowe stały się ogólnie dostępne dla wszystkich pacjentów, co ważne, niezależnie od wieku.

Wraz z postępem technicznym obserwujemy systematyczną poprawę jakości sprzętu endoskopowego przy jednoczesnej miniaturyzacji instrumentarium. Jesteśmy jednocześnie świadkami uzyskania doskonałej wizualizacji pola operacyjnego pop...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną subskrypcją.

Dlaczego warto wykupić subskrypcję?

Otrzymasz dostęp do:
  • wszystkich merytorycznych publikacji z zakresu nowoczesnych technologii medycznych i zarządzania jednostkami ochrony zdrowia,
  • materiałów wideo z wystąpieniami cenionych ekspertów z branży,
  • wywiadów z uznanymi praktykami i ekspertami,
  • materiałów szkoleniowych z konferencji organizowanych przez "OPM" i dlaSzpitali.pl,
  • wydań aktualnych i archiwalnych numerów "OPM" w wersji online
Kup dostęp