Metody diagnostyki nowotworów o różnej lokalizacji... - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plMetody diagnostyki nowotworów o różnej lokalizacji... - dlaszpitali.pl

Techniki diagnozowania nowotworów o różnej lokalizacji z punktu widzenia inżyniera klinicznego

techniki-obrazowania-nowotwor

Inżynier kliniczny jest osobą będącą "pomostem" pomiędzy technologiami a ich użyciem w medycynie. Jest w stanie przetłumaczyć skomplikowany język maszyn i technologii na język medycyny. Obecnie w Polsce inżynieria kliniczna jest na etapie "raczkowania" – powoli wdraża się koncepcje do rzeczywistości.

W  Polsce za  ponad 20% zgonów odpowiedzialne są  choroby nowotworowe. Według Krajowego Rejestru Nowotworów następuje tu  stały wzrost zachorowań. System ochrony zdrowia i  polityki państwa stworzył plan na  walkę z  nowotworami – w  2005 roku powstał „Narodowy program zwalczania chorób nowotworowych”, którego celem jest wspieranie działań w  zakresie onkologii. Jego głównym celem jest zahamowanie wzrostu zachorowań na  nowotwory oraz przyśpieszenie ich wykrywania. W  Programie skupiono się także na  zwiększeniu  skuteczności leczenia chorób nowotworowych przez ulepszanie wyposażania i  tworzenie nowych ośrodków posiadających nowoczesną aparaturę medyczną (1). Założeniem jest, aby wykorzystywać najnowsze dostępne osiągnięcia i  technologie w  tym zakresie. Artykuł został podzielony ze  względu na  kolejne procesy, jakim poddawany jest pacjent w  celu wyleczenia. Omówione zostały procesy diagnostyczne, w  których to  pomocne są  m.in. urządzenia medyczne.

Choroby nowotworowe – podział ze  względu na  lokalizację

<...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną subskrypcją.

Dlaczego warto wykupić subskrypcję?

Otrzymasz dostęp do:
  • wszystkich merytorycznych publikacji z zakresu nowoczesnych technologii medycznych i zarządzania jednostkami ochrony zdrowia,
  • materiałów wideo z wystąpieniami cenionych ekspertów z branży,
  • wywiadów z uznanymi praktykami i ekspertami,
  • materiałów szkoleniowych z konferencji organizowanych przez "OPM" i dlaSzpitali.pl,
  • wydań aktualnych i archiwalnych numerów "OPM" w wersji online
Kup dostęp