Wyniki cząstkowe Raportu startupów medycznych “Top Disruptors in Healthcare” - Strona 2 z 2 - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plWyniki cząstkowe Raportu startupów medycznych “Top Disruptors in Healthcare” - Strona 2 z 2 - dlaszpitali.pl
Reklama

Wyniki cząstkowe Raportu startupów medycznych “Top Disruptors in Healthcare”

Startupy medyczne w Polsce rozwijają się dobrze. Aż 92,6% początkujących przedsiębiorców ma opracowany model biznesowy. W tym roku na etapie Proof of Concept jest 18,5% startupów. Większość z nich znajduje się na etapach: Minimum Viable Product (25,9%), komercjalizacji Commercialization (25,9%) oraz Growth (29,6%). Równomierne rozłożenie startupów na różne etapy pokazuje, że rynek jest stabilny i prawidłowo się rozwija.

Współpraca startupów z placówkami medycznymi utrzymuje się na podobnym poziomie co w zeszłym roku (61,7%). Z pewnością może to wpłynąć na szybkość adaptacji nowych rozwiązań medycznych przez szpitale. Jeśli chodzi o chęć nawiązywania współpracy w kolejnych miesiącach, startupy deklarują zainteresowanie budowaniem relacji z placówkami medycznymi (63%),z firmami komercyjnymi (58%) oraz inwestorami (54,3%). Wyniki ankiet wskazują na zainteresowanie obydwu stron, by wspólnie działać nad rozwojem nowych, innowacyjnych rozwiązań, które mogą pomóc w ulepszeniu i usprawnieniu opieki medycznej.

Polskie startupy są coraz bardziej świadome wagi ekspansji zagranicznej i prezentacji swoich rozwiązań także na rynkach międzynarodowych, niemniej jednak aż 28,4% badanych firm wskazywało na trudności z internacjonalizacją produktu. Ponad połowa polskich startupów medycznych jeszcze nie działa na rynkach zagranicznych, ale deklaruje, że planuje to zmienić w przyszłości. Wskazują jednak, że największymi barierami w rozwoju ich produktów za granicą są relacje z inwestorami (51,9%) oraz kwestie finansowe (40,7%). Warto zauważyć, że niemal 28% badanych startupów oferuje już swoje produkty poza Polską.

Startupy medyczne to dzisiaj jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się dziedzin w biznesie. Ich innowacyjne rozwiązania i technologie mają potencjał zmienić oblicze opieki zdrowotnej na całym świecie. Raport „Top Disruptors in Healthcare”, który zostanie opublikowany podczas Konferencji AI & MEDTECH CEE, 6 czerwca 2023 r., to doskonała okazja, aby poznać najnowsze trendy i osiągnięcia w tej dziedzinie. Pozwoli dowiedzieć się jakie są największe wyzwania stojące przed startupami, jak radzą sobie one z kwestiami finansowania, jakie są perspektywy rozwoju i jakie korzyści z ich innowacji mogą wyniknąć dla pacjentów i całej branży medycznej.

Raport „Top Disruptors in Healthcare” to jedyna publikacja na rynku, która całościowo analizuje trendy i najnowsze osiągnięcia w branży startupów medycznych. Zawiera kompleksowe dane i analizy dotyczące rynku, modeli biznesowych, etapów rozwoju, współpracy z placówkami medycznymi, ekspansji zagranicznej oraz wiele innych kluczowych aspektów. Zapisy na Konferencję AI & MEDTECH CEE dostępne są pod linkiemhttps://aiwzdrowiu.pl/#single/0

Przypisy

  1. Badanie zostało zrealizowane na próbie 81 polskich startupów medycznych, które zgłosiły się do udziału w Raporcie “Top Disruptors in Healthcare 2023” od lutego do kwietnia 2023 r. W badaniu wykorzystano metodę CAWI.

Komentarze

Sklep

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 2/2024

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 2/2024

46,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

126,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

52,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.