Wydział medyczny wraca na UW po 70 latach. Studenci będą się szkolić w Szpitalu Południowym - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plWydział medyczny wraca na UW po 70 latach. Studenci będą się szkolić w Szpitalu Południowym - dlaszpitali.pl

opm-dlaszpitali-wydzial-medyczny-wraca-na-uw-po-70-latach

Po ponad 70 latach przerwy Uniwersytet Warszawski ponownie uruchomi wydział medyczny, a przyszli studenci będą mieli możliwość zdobywania wiedzy i umiejętności w jednym z najnowocześniejszych miejskich szpitali Szpitalu Południowym. Miasto podpisało z uczelnią porozumienie na najbliższe 10 lat – poinformował stołeczny ratusz.

Bardzo się cieszę, że przyszli studenci kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Warszawskim będą korzystali z wiedzy i doświadczenia medyków ze Szpitala Południowego. To świetnie wyposażona i nowoczesna miejska placówka z doskonale wykwalifikowaną kadrą. Dzięki współpracy z uczelnią chcemy kształcić najlepszych specjalistów na rynku medycznym, a tym samym zapewnić mieszkańcom dostęp do opieki zdrowotnej na najwyższym poziomie podkreśliła wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

Rektor Uniwersytetu Warszawskiego prof. Alojzy Z. Nowak zaznaczył, że cieszy się, że otoczenie samorządowe sprzyjało projektowi Wydziału Medycznego na Uniwersytecie Warszawskim, wobec którego są bardzo duże oczekiwania. – Będziemy kształcić lekarzy, ale też wykorzystywać w pełni to, co Uniwersytet posiada najlepszego, w tym badania prowadzone szczególnie na wydziałach przyrodniczychdodał.

Porozumienie zawarte między Szpitalem Południowym a Uniwersytetem Warszawskim (UW) dotyczy przede wszystkim współpracy w kształceniu w zawodach medycznych, w tym wspólnego prowadzenia zajęć dydaktycznych i badawczych oraz praktyk studenckich.

W ramach współpracy w Szpitalu Południowym będą prowadzone zajęcia dla przyszłych medyków m.in. z anatomii, chirurgii, geriatrii, ginekologii i położnictwa, neonatologii. Placówka zapewni również kadrę dydaktyczną do przeprowadzenia zajęć oraz praktyk.

Porozumienie obejmuje cztery pełne (6-letnie) cykle kształcenia tj. od dnia 1 września 2023 r. do dnia 30 września 2033 r. – warunkiem współpracy jest wcześniejsze uzyskanie przez Uniwersytet Warszawski zgody Ministerstwa Edukacji i Nauki na uruchomienie kierunku lekarskiego na uczelnipoinformował ratusz.

Czytaj też: CSK MSWiA przekształcono w Państwowy Instytut Medyczny