RSQ Motion - wieloczujnikowy system do pomiarów ruchów pacjenta dlaszpitali.plRSQ Motion - wieloczujnikowy system do pomiarów ruchów pacjenta
Reklama

Wieloczujnikowy system do pomiarów ruchów pacjenta

W NEO Hospital wykonujemy wiele zaawansowanych zabiegów z zakresu ortopedii, w tym zabiegi osseointegracji. Pracujemy w oparciu o model opieki opartej na wartości dla pacjenta, dlatego pomiar wyniku klinicznego oraz obiektywna informacja o rezultacie procesu terapeutycznego jest dla nas niezwykle cenna. System dostarcza kompleksowych informacji na temat stanu pacjentów zarówno w trakcie rehabilitacji i leczenia pooperacyjnego, jak i po zakończeniu terapii – na przykład podczas badania kontrolnego. Ocena postępu w dochodzeniu do zdrowia jest bardziej miarodajna dzięki systemowi RSQ Motion mówi Joanna Szyman prezeska Grupy NEO Hospital

Innowacyjność systemu RSQ Motion polega na tym, że pozwala on na stworzenie szczegółowych badań. Wszystkie dane są bezprzewodowo przesyłane do aplikacji, w której na żywo widać pomiary i ruch człowieka. Dodatkową zaletą systemu jest jego mobilność. Wystarczy mały plecak, aby spakować całe urządzenie i dokonywać pomiarów w dowolnym miejscu. RSQ Motion jest dostosowany do wsparcia i dobroczynnego wpływu na pacjentów w trakcie rehabilitacji. Osiągnięcie pełnej sprawności jest lepiej zrozumiałe zarówno dla fizjoterapeutów, jak i ich podopiecznych.

Rozwiązania szyte na miarę

NEO Hospital chce wykorzystać rozwiązanie RSQ Motion do oceny postępu w zakresie mobilności protetycznej oraz poprawy funkcjonalności po zabiegach z zakresu osseointegracji. Osseointegracja to nowoczesna metoda protezowania polegająca na śródkostnym wszczepieniu implantu (endoprotezy), który następnie mocuje się bezpośrednio do zewnętrznych elementów protezy (egzoprotezy). W praktyce oznacza to bezpośrednie strukturalne i funkcjonalne połączenie między żywą kością a powierzchnią implantu, które zapewnia stabilne mocowanie między przebudowanymi biologicznymi tkankami a implantem tytanowym bez inicjowania mechanizmów odrzucania.

Osseointegracja to aktualnie największa ewolucja w operacyjnym zaopatrywaniu pacjentów po amputacjach, która stanowi nowoczesną alternatywę dla konwencjonalnej protezy z lejem, umożliwiająca pacjentom po amputacji nowy poziom kontroli ruchów i funkcjonalności, a co za tym idzie lepsze chodzenie, poruszanie się po nierównym terenie oraz przekazywanie bodźców z podłoża w sposób zbliżony do naturalnego, których nie można doświadczyć w konwencjonalnych protezach lejowych. Jak podkreśla dr Łukasz Kawik lekarz prowadzący, specjalista w dziedzinie ortopedii i traumatologiiUfamy, że rozwiązanie RSQ Motion pozwoli nam, na rzetelną, opartą na obiektywnych pomiarach ocenę motoryki pacjenta po zabiegach osseointegracji w porównaniu ze stanem po zaopatrzeniu protezą lejową.  Uzyskane informacje, modele graficzne oraz cyfrowe posłużą pacjentowi jako dodatkowe narzędzie w procesie rehabilitacji, a także wsparcie w zakresie wyrównywania deficytów ruchowych. Protetykom rozwiązanie to może posłużyć do ulepszenia protez zewnętrznych, a nam lekarzom umożliwi zdobycie nowej wiedzę, którą w przyszłości będzie można wykorzystać, aby poprawić jakość życia pacjenta.

Źródło: materiały prasowe

Komentarze

Sklep

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 3/2024

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 3/2024

46,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

126,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

52,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.