Refundowane zabiegi w asyście robota da Vinci dostępne dla pacjentów SPSK im. prof. W. Orłowskiego - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plRefundowane zabiegi w asyście robota da Vinci dostępne dla pacjentów SPSK im. prof. W. Orłowskiego - dlaszpitali.pl

opm-dlaszpitali-da-vinci

W Klinice Urologii SPSK im. prof. W. Orłowskiego Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego, specjaliści pod kierownictwem prof. dr hab. n. med. Jakuba Dobrucha, wykonali pierwsze operacje w asyście robota da Vinci. To doskonała i przełomowa wiadomość dla pacjentów. Chorzy w ramach ubezpieczenia będą mieć lepszy dostęp do bezpłatnego leczenia, prowadzonego przez wybitnych, doświadczonych specjalistów, z zastosowaniem najnowocześniejszej technologii.

Robotyka chirurgiczna bardzo dynamicznie się rozwija i jest z powodzeniem wykorzystywana w wielu dziedzinach medycyny. Za jej wykorzystaniem przemawia szereg korzyści – zarówno dla pacjenta, jak i dla lekarza. Zastosowanie robota medycznego ma bowiem przewagę nad innymi, standardowymi metodami leczenia. Pozwala na uzyskanie najwyższej jakości obrazu pola operacyjnego, gwarantuje wyższą precyzję, poprawia bezpieczeństwo, jakość i komfort pracy. Dzięki temu jest to metoda małoinwazyjna, o o wiele mniejszym ryzyku powikłań niż metody standardowe. To również krótszy czas hospitalizacji i szybszy proces regeneracji po zabiegu.

Nie ma bardziej zaawansowanej technologii, służącej do wykonywania złożonych operacji urologicznych, głównie uroonkologicznych, niż robot da Vinci. To świetne urządzenie, które gwarantuje bardzo dobrą wizję i fantastyczny wgląd w pole operacyjne, co pozwala prześledzić pojedyncze, nawet bardzo drobne naczynia krwionośne. Jedna z najnowszych generacji robota, którym dysponuje nasz Szpital, posiada ponadto zestaw genialnych narzędzi, z bardzo szerokim zakresem ruchu, czego nie mają żadne inne narzędzia stosowane w chirurgii otwartej, laparoskopowej czy endoskopowej. W urologii istnieje bardzo duża grupa trudnych technicznie, złożonych operacji, wymagających nadzwyczajnej precyzji – system da Vinci pozwala znacznie szybciej opanować wykonywanie tych najbardziej skomplikowanych, zlokalizowanych w trudno dostępnych miejscach ludzkiego ciała zabiegówmówi prof. dr hab. n. med. Jakub Dobruch, kierownik Oddziału Klinicznego Urologii Szpitala Orłowskiego.

Wdrożenie najnowszej generacji systemu robotowego da Vinci przez publiczny szpital kliniczny to przełomowe wydarzenie. Robotyka rewolucjonizuje chirurgię, niejednokrotnie dając jedyną szansę skutecznego leczenia zabiegowego, zaś Szpital Orłowskiego czyni je dostępnym dla pacjentów, podnosząc jakość opieki medycznej, gwarantowanej w ramach ubezpieczenia, niezależnie od poziomu zamożności pacjenta i wyrównując dostęp do najwyższej jakości świadczeń. Połączenie najnowocześniejszej technologii z wykwalifikowanym personelem medycznym gwarantuje realną i istotną poprawę wyników leczenia.

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. prof. W. Orłowskiego CMKP, stanowiący bazę naukowo-dydaktyczną i kształcący kadrę medyczną w Polsce, dołączając do nielicznych warszawskich ośrodków wykonujących urologiczne zabiegi robotowe wyznacza kierunki rozwoju polskiej medycyny, dorównując światowym standardom. Realizuje swoją misję, wdrażając nowoczesne technologie i co bardzo ważne, dzieląc się doświadczeniem i wiedzą, buduje jakościowy model kształcenia lekarzy, oparty o rzetelną wiedzę i umiejętności operacyjne chirurgów, a nie jedynie liczbę wykonanych zabiegów.

SPSK im. prof. W. Orłowskiego CMKP ze swoim znakomitym zapleczem kadrowym, mając do dyspozycji jedną z najnowszych generacji robota da Vinci spełnia wszystkie przesłanki, aby stać się wiodącym ośrodkiem szkoleniowym i z powodzeniem rewolucjonizować polską chirurgię, również w aspekcie finansowania świadczeń robotowych, w co głęboko wierzy prof. Jakub Dobruch.

To dla naszego Szpitala ważny moment, będący rezultatem podejmowanych starań o najwyższą jakość opieki medycznej świadczonej naszym pacjentom. Obecnie robotyka stanowi nieodłączny element leczenia zabiegowego, to wizja rozwoju polskich szpitali. Dlatego też zamierzamy nieustannie poszerzać zakres realizowanych świadczeń m.in. o wykonywanie zabiegów z wykorzystaniem robota w zakresie chirurgii ogólnej i onkologicznej zaznacza Tomasz Kopiec, dyrektor SPSK im. prof. W. Orłowskiego w Warszawie.

Źródło: materiały prasowe

Czytaj też: Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu otrzymał dofinansowanie na rozbudowę