Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu otrzymał dofinansowanie na rozbudowę

opm-dlaszpitali-uniwersytecki-szpital-kliniczny-we-wroclawiu

Ponad 200 mln zł na rozbudowę infrastruktury strategicznej oraz 5,6 mln zł na zakup aparatury i sprzętu medycznego otrzymał Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu.

Wiceminister Marcin Martyniak podpisał umowę z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym we Wrocławiu. Opiewa ona na ponad 200 mln zł. Środki pochodzą z Funduszu Medycznego. Umożliwiają budowę Zintegrowanego Centrum Pediatrycznego.

To inwestycja w bezpieczną przyszłość pacjentów z regionu, która zwiększy dostęp do świadczeń podkreślił wiceminister.

Wiceminister Martyniak przekazał też dyrekcji szpitala symboliczny czek na 5,6 mln zł. To dofinansowanie zostanie przeznaczone na zakup angiografu z celownikiem do biopsji oraz endoskopu ultrasonograficznego z kompatybilnym aparatem USG, z których już niebawem będą mogli korzystać dolnośląscy pacjenci. Dotacja pochodzi ze środków Ministra Zdrowia.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia

Czytaj też: Nowatorska operacja kardiologiczna w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie