Podsumowanie trzech lat działalności NEO Hospital
Grupa NEO Hospital zwiększyła przychody w 2021 r. o ponad 30%. W ciągu trzech lat Grupa NEO Hospital, kierowana przez Joannę Szyman, zbudowała w Krakowie jeden z najnowocześniejszych prywatnych szpitali w tej części Europy, opierając strategię rozwoju o nowe technologie medyczne, w tym robotykę.
Grupa NEO Hospital rozpoczęła działalność szpitalną na początku 2019 r. Szpital tworzy ponad 200-osobowy zespół specjalistów i lekarzy. 14% kadry lekarskiej stanowią osoby z tytułem profesora. Szpital posiada status szpitala klinicznego. NEO Hospital oferuje personalizowaną i innowacyjną opiekę medyczną m.in. w zakresie ginekologii, urologii i chirurgii onkologicznej. 98% zabiegów szpital wykonuje metodami małoinwazyjnymi, w tym laparoskopowo i z wykorzystaniem robota da Vinci. W szpitalu stworzono unikalne w skali Polski Centrum Chirurgii Robotycznej. Za stworzenie tego ośrodka szpital został uhonorowany prestiżową nagrodą w międzynarodowym konkursie organizowanym przez International Hospital Federation (IHF Awards) w kategorii American College of Healthcare Executives Excellence Award for Leadership and Management.
– Naszym celem było stworzenie jednego z najbardziej innowacyjnych i przyjaznych pacjentowi ośrodków medycznych w Europie. Szpital działa w oparciu o model opieki opartej na wartości dla pacjenta. Dotychczas przyjęliśmy blisko 40 tys. pacjentów. Oferta szpitala cieszy się rosnącym zaufaniem nie tylko pacjentów z Polski, ale również z zagranicy. Jesteśmy na ścieżce bardzo dynamicznego wzrostu. Ludzie są naszym kluczowym kapitałem, decydującym o sukcesie naszego szpitala. Skupiamy się na tworzeniu środowiska pracy stymulującego samorealizację, rozwój kompetencji i różnorodności. W ostatnim roku zwiększyliśmy zatrudnienie o 43% – mówi Joanna Szyman, prezes zarządu Grupy NEO Hospital.
W szpitalu, zgodnie z modelem opieki opartej na wartości dla pacjenta, działają nowoczesne centra kompetencji w zakresie leczenia chorób cywilizacyjnych, w tym Klinika Leczenia Otyłości, posiadająca akredytację International Bariatric Club – Oxford University. Klinika bierze również udział w programie kontroli jakości administrowanym przez American College of Surgeons (ACS), co przekłada się również na sukcesy pacjentów. Od początku swojej działalności Klinika pod swoją opieką miała ponad 100 pacjentów, a w wyniku podjętego leczenia zarówno zachowawczego jak i operacyjnego zespołowi udało się uszczuplić wagę pacjentów o niebagatelne 8 ton!
Grupa NEO Hospital prowadzi również pierwszy w Polsce program badawczo-rozwojowy w dziedzinie ginekologii onkologicznej z wykorzystaniem systemu da Vinci. Uruchomienie programu było możliwe dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej. Wartość dofinansowania wynosi 7,3 mln PLN.
– Wykorzystanie robota da Vinci pozwala chirurgowi na przeprowadzenie zabiegu z wysoką precyzją dzięki systemowi wizyjnemu 3D full HD oraz zminiaturyzowanym narzędziom chirurgicznym, co w efekcie pozwala na oszczędzenie tkanek i nerwów oraz zminimalizowanie interwencji chirurgicznej. Proces rekonwalescencji jest szybszy. Dotychczas wykorzystywaliśmy robota da Vinci głównie w leczeniu nowotworów. Wykonujemy obecnie ok. 35 zabiegów onkologicznych w skali miesiąca. Weszliśmy w fazę rutynowego wykorzystania systemu, stąd też z robotem da Vinci rozpoczynamy nowy etap rozwoju naszego ośrodka. W najbliższej przyszłości zamierzamy podwoić skalę wykonywanych zabiegów, wykorzystując robota da Vinci również do zabiegów nieonkologicznych – mówi Joanna Szyman, prezes zarządu Grupy NEO Hospital.
W NEO Hospital powstał jeden z najbardziej zaawansowanych ośrodków kształcenia lekarzy w zakresie technik małoinwazyjnych w Polsce, wykorzystujący najnowocześniejsze technologie, w tym wirtualne symulacje i systemy sztucznej inteligencji. Z kursów w Szpitalu skorzystało już ponad 200 lekarzy.
Szpital prowadzi także Living Lab, dzięki któremu twórcy nowych technologii, w tym z obszaru AI, VR, AR mogą je doskonalić z wykorzystaniem informacji zwrotnych od użytkowników.
Źródło: materiały prasowe
Czytaj więcej: Nowa platforma do przesyłania danych w NEO Hospital