Narodowy Instytut Onkologii w Gliwicach zyskał Centrum Wsparcia Badań Klinicznych - Strona 2 z 2 - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plNarodowy Instytut Onkologii w Gliwicach zyskał Centrum Wsparcia Badań Klinicznych - Strona 2 z 2 - dlaszpitali.pl
Reklama

Narodowy Instytut Onkologii w Gliwicach zyskał Centrum Wsparcia Badań Klinicznych

Sprawne, bezpieczne i efektywne prowadzenie badań klinicznych wymaga obecnie uczestnictwa nie tylko lekarza i pielęgniarki, choć to na nich nadal spoczywa główny ciężar merytoryczny i codzienna praktyka kliniczna. Dobrze funkcjonujący zespół CWBK obejmuje również uczestnictwo wysokiej klasy specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu badań klinicznych i działalności badawczo-rozwojowej. Taką grupę ludzi udało nam się w NIO Gliwice zebrać. W jej skład, oprócz lekarzy i pielęgniarek, wchodzą diagności laboratoryjni, farmaceuci, radiodiagności, patolodzy, technicy, koordynatorzy badań klinicznych, biostatystycy i specjaliści ds. jakości i bezpieczeństwa terapii.

Prowadzone przez nas badania kliniczne dotyczą nowotworów regionu głowy i szyi, płuc, przewodu pokarmowego, gruczołu krokowego, piersi, tarczycy, trzustki, nerek, szyjki macicy, jajników, skóry, pęcherza moczowego, guzów litych, guzów neuroendokrynnych oraz nowotworów hematoonkologicznych: chłoniaków, białaczek i szpiczaków. W ramach projektu rozbudowany został system informatyczny Instytutu w Gliwicach o moduły do zarządzania badaniami klinicznymi i jakością w CWBK. Umożliwią one planowanie i monitorowanie etapu ich realizacji, zarządzanie płatnościami oraz wizytami pacjentów. Oprogramowanie usprawni też przeprowadzenie wstępnego procesu studium wykonalności (feasibility)dodaje dr Magdalena Markowska.

Sukces współczesnej onkologii polega między innymi na tym, że chorzy, u których wyczerpano standardowe metody leczenia i nie osiągnięto kontroli choroby nowotworowej, mają jeszcze szansę na dłuższe przeżycie w sytuacji, gdy zakwalifikują się do badania klinicznego dotyczącego nowej terapii. Nowa terapia, jeśli okaże się skuteczna, uznana zostanie za innowacyjną i rychło wprowadzona jako powszechnie dostępna. Zatem im bardziej szukamy nowych terapii, czyli im więcej realizujemy badań klinicznych, tym więcej nadziei i szans na przeżycie ofiarowujemy naszym obecnym i przyszłym pacjentompodsumowuje prof. dr hab. n. med. Krzysztof Składowski, dyrektor oddziału Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach.

Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowy Instytut Badawczy Oddział w Gliwicach jest jednym z wiodących ośrodków onkologicznych w kraju i Europie, zapewniającym pacjentom z całego kraju leczenie zgodne ze światowymi standardami. W 2021 r. hospitalizowanych było w nim 42 505 pacjentów, a 216 295 chorym udzielono porad ambulatoryjnych.

Źródło: materiały prasowe

Komentarze

Sklep

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 2/2024

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 2/2024

46,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

126,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

52,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.