Dr Janusz Sokołowski odebrał Nagrodę Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola dlaszpitali.plDr Janusz Sokołowski odebrał Nagrodę Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola
Reklama

Nagroda Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola dla dr Janusza Sokołowskiego

opm-dlaszpitali-kolegium-rektorow-uczelni-wroclawia-i-opola-dla-dr-janusza-sokolowskiego
fot. iStock

Lekarz dr Janusz Sokołowski odebrał we wtorek nagrodę Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola. Szef szpitala tymczasowego we Wrocławiu w okresie pandemii COVID-19 został wyróżniony m.in. za bezprzykładne oddanie ratowaniu zdrowia i życia pacjentów.

Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola (KRUWiO) we wtorek w ramach obchodów Święta Nauki we Wrocławiu miało swe uroczyste otwarte posiedzenie w Auli Leopoldina Uniwersytetu Wrocławskiego. W jego trakcie wręczono dr. n. med. Januszowi Sokołowskiemu Nagrodę Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola im. Prof. Józefa Dudka za integrację środowiska akademickiego.

Laudację wygłosił prof. Piotr Ponikowski, rektor Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

Z ogromną radością i dumą chciałbym dziś przedstawić państwu sylwetkę jednego z cichych bohaterów pandemii. Zainspirowały mnie do tego uliczne graffiti prezentujące lekarzy stylizowanych na superbohaterów. A przecież wielu bohaterów tego okresu pozostało w cieniu. Słowa bohater używam z pełną odpowiedzialnością i bez przesady, każdy z nas z grona obecnych tu dziś rektorów, ale myślę, że także znaczna część osób na sali, coś doktorowi Januszowi Sokołowskiemu zawdzięczapowiedział prof. Ponikowski.

Rektor przypomniał, że dr Sokołowski z Uniwersytetem Medycznym we Wrocławiu związany jest od roku 2003, obecnie kieruje Katedrą I Kliniką Medycyny Ratunkowej. W 2008 roku zdobył specjalizację w zakresie medycyny ratunkowej. To on odpowiada za zapewnienie opieki pacjentom przyjmowanym na SOR-ze w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ul. Borowskiej.

Uporządkował strukturę i według opinii specjalistów dziś zarządza modelowym oddziałem w Polsce. Dla zilustrowania dodam, że średnia liczba pacjentów przyjmowanych na SOR-ze to 150-180 osób w tym średnio dwadzieścioro, trzydzieścioro dziecipowiedział rektor.

Czytaj więcej: Dwa nowoczesne urządzenia do radioterapii powstaną w Wielkopolskim Centrum Onkologii

Komentarze

Reklama

Sklep

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 2/2024

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 2/2024

46,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

126,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

52,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.