Modernizacja oddziału toksykologiczno-kardiologicznego w lubelskim szpitalu - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plModernizacja oddziału toksykologiczno-kardiologicznego w lubelskim szpitalu - dlaszpitali.pl

Modernizacja oddziału toksykologiczno-kardiologicznego w lubelskim szpitalu

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie rozpoczął realizację unijnego projektu związanego z modernizacją Oddziału Toksykologiczno-Kardiologicznego, a także zakupem nowoczesnego sprzętu medycznego. Koszt inwestycji to 18,6 mln zł, z czego dofinansowanie z UE to ponad 18,3 mln zł.

Dyrektor szpitala Piotr Matej podpisał umowę na realizację inwestycji z Grzegorzem Pawłowskim, prezesem firmy Max-Bud. W wydarzeniu uczestniczył marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Całkowity koszt inwestycji to 18,6 mln zł, z czego dofinansowanie z UE – ponad 18,3 mln zł. Budowa i zakupy sprzętu finansowane są ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Znajdujący się w strukturach szpitala Kliniczny Oddział Toksykologiczno-Kardiologiczny to jedyny ośrodek toksykologiczny w makroregionie leczący osoby z objawami zatrucia. Liczba leczonych pacjentów utrzymuje się od lat na wysokim poziomie. Hospitalizowane są m.in. osoby pod wpływem substancji psychotropowych, dopalaczy, jak również dzieci z objawami zatrucia.

Jestem przekonany, że po tej stronie Wisły nie będzie tak nowoczesnego Oddziału Toksykologiczno-Kardiologicznego, który będzie leczył wszystkie przypadki zatruć. Trzeba pamiętać, że Lubelszczyzna jest regionem rolniczym i będą tu leczeni również pacjenci po zatruciach różnymi substancjami chemicznymi powiedział marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Czytaj też: Centrum Medyczne Pratia zyskało nowe skrzydło