Laboratoryjne testy genetyczne Genomtec wykrywają wszystkie warianty SARS-CoV-2

opm-dlaszpitali-laboratoryjne-testy-genomtec-wykrywaja-wszystkie-warianty-sars-cov-2

Genomtec S.A. „GMT”, notowana na NewConnect spółka z branży MedTech, specjalizująca się w rozwoju zaawansowanej technologii w obszarze diagnostyki genetycznej w miejscu opieki nad pacjentem (POCT), przeprowadziła analizę swoich szybkich testów genetycznych, która potwierdziła ich skuteczność w wykrywaniu wszystkich znanych wariantów wirusa SARS-CoV-2, w tym ostatnio odkrytego wariantu Omicron.

W związku z rosnącymi obawami dotyczącymi zdolności testów IVD do rozpoznawania nowo pojawiających się wariantów SARS-CoV-2, Genomtec przeprowadził analizę bioinformatyczną (in-silico) oraz analizę laboratoryjną dla zestawów diagnostycznych Genomtec® SARS-CoV-2 EvaGreen® RT-LAMP CE-IVD Duo Kit (RT-LAMP Duo) oraz Genomtec® SARS-CoV-2 EvaGreen® Direct-RT-LAMP CE-IVD Kit (Direct).

Wyniki analiz w pełni potwierdziły efektywność zestawów RT-LAMP Duo oraz Direct w rozpoznawaniu dotychczas zidentyfikowanych wariantów SARS-CoV-2, w tym nowoodkrytego wariantu Omicron.

– Zdolność rozpoznania wielu wariantów SARS-CoV-2 przez zestawy RT-LAMP Duo oraz Direct produkowane przez Genomtec jest ważna w dbaniu o zdrowie publiczne, kiedy efektywne testowanie posiadające zdolność wykrycia szczególnie groźnych szczepów wirusa SARS-CoV-2 jest bezwzględnie ważne dla podtrzymania wysiłków w walce z pandemiąpowiedział Miron Tokarski, współzałożyciel i prezes Genomtec.

Czytaj też: Zarządzanie jakością w medycznym laboratorium diagnostycznym