Rynek pracy lekarzy w 2022 r. Wyniki raportów i analiz - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plRynek pracy lekarzy w 2022 r. Wyniki raportów i analiz - dlaszpitali.pl

Rynek pracy lekarzy w 2022 r. Wyniki raportów i analiz

OPM_1_23_Mariusz_Jedrzejczak_RYNEK_PRACY_RAPORTY_I_ANALIZY_iStock-1335991607fot. iStock

Niniejszy artykuł w sposób syntetyczny porusza kwestie wynikające z dwóch ubiegłorocznych raportów opisujących sytuację i oczekiwania lekarzy na rynku pracy.

W drugiej połowie ubiegłego roku ukazały się dwa raporty opisujące sytuację i oczekiwania lekarzy na rynku pracy. Pierwszy, sygnowany przez Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy, pt. Lekarz na rynku pracy. Jak zmienia się rynek pracy lekarzy. Lekarz jako pracownik 2020-2022, podejmujący próbę analizy sytuacji popytowo-podażowej na rynku pracy medyków i głównych czynników ją kształtujących. Drugi, mający charakter cykliczny, platformy „Lekarze – oferty pracy”, koncentrujący się głównie na badaniu rynku pracy medyków pod kątem proponowanych warunków płacowych i ich zmian. W tym przypadku okres obserwacji jest nieco krótszy, bo obejmuje jedynie trzy kwartały 2022 r. Warto być może przyjrzeć się ich wynikom, gdyż zdają się w pewien sposób tłumaczyć wiele zjawisk, z którymi mamy do czynienia obecnie w ochronie zdrowia, jak i pozwalają przewidzieć te, które mogą dopiero nastąpić. W pierwszym badaniu, przeprowadzonym metodą ankietową, wzięło udział 1789 respondentów, specjalistów z różnych dziedzin medycyny. Drugie polegało przede wszystkim na analizie dostępnych ofert zatrudnienia zgłaszanych przez potencjalnych pracodawców w poszczególnych regionach kraju. Poniżej, w sposób w miarę syntetyczny, staram się przedstawić podstawowe kwestie wynikające z obu badań.

Co wynika z r...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną subskrypcją.

Dlaczego warto wykupić subskrypcję?

Otrzymasz dostęp do:
  • wszystkich merytorycznych publikacji z zakresu nowoczesnych technologii medycznych i zarządzania jednostkami ochrony zdrowia,
  • materiałów wideo z wystąpieniami cenionych ekspertów z branży,
  • wywiadów z uznanymi praktykami i ekspertami,
  • materiałów szkoleniowych z konferencji organizowanych przez "OPM" i dlaSzpitali.pl,
  • wydań aktualnych i archiwalnych numerów "OPM" w wersji online
Kup dostęp