Affidea i GE Healthcare zawarły partnerstwo technologiczne - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plAffidea i GE Healthcare zawarły partnerstwo technologiczne - dlaszpitali.pl

Affidea i GE Healthcare zawarły partnerstwo technologiczne o wartości 100 mln dolarów

opm-affidea-gehealthcare
Revolution CT

GE Healthcare – producent i dostawca sprzętu do obrazowania medycznego oraz Affidea – wiodący europejski dostawca usług z zakresu zaawansowanej diagnostyki obrazowej, usług ambulatoryjnych oraz radioterapii onkologicznej, podpisały wieloletnią umowę dotyczącą wdrożenia nowoczesnych technologii cyfrowych i obrazowania w sieci Affidea. Umowa o wartości 100 mln dolarów dotyczy nie tylko zakupu innowacyjnego sprzętu i środków kontrastowych, lecz także wprowadzenia rozwiązań cyfrowych w zarządzaniu placówkami medycznymi.

W ramach współpracy GE Healthcare w ciągu najbliższych trzech lat zainstaluje ponad 200 nowych urządzeń w ośrodkach medycznych Affidea w całej Europie, w tym również w Polsce. Umowa obejmuje zakup między innymi: 60 rezonansów magnetycznych, 50 urządzeń USG, 40 tomografów komputerowych oraz 30 aparatów rentgenowskich. Kontrakt zakłada również sześcioletnie świadczenie usług serwisowych. Ponadto, Affidea rozszerzyła współpracę z GE Healthcare w obszarze środków farmaceutycznych stosowanych w diagnostyce obrazowej we wszystkich regionach geograficznych. Obejmie ona m.in. Clariscan – nowy środek kontrastowy GE Healthcare, wykorzystywany w badaniach rezonansu magnetycznego.

Jednym z celów umowy partnerskiej między firmami jest połączenie wszystkich urządzeń do obrazowania, należących do Affidea, jednolitą siecią teleinformatyczną, co ułatwi lekarzom współpracę, zwiększy dostępność do specjalistycznej wiedzy i pomoże kadrze zarządzającej znacząco usprawnić działania w centrach medycznych i podejmować lepsze decyzje biznesowe w czasie zbliżonym do rzeczywistego.

Dodatkowo, Affidea wdroży na szerszą skalę system PACS (Picture Archiving and Communication System). Umożliwi to stworzenie sieci centrów przetwarzania danych obrazowych i medycznych, gdzie badania będą analizowane w oparciu o najnowsze technologie cyfrowe, z wykorzystaniem inteligentnej platformy Edison, należącej do GE Healthcare.

Czytaj także: Wymarzony zakład radiologii i diagnostyki obrazowej według inżyniera klinicznego