Oddział Intensywnej Terapii – inwestycja zaawansowana technologicznie - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plOddział Intensywnej Terapii – inwestycja zaawansowana technologicznie - dlaszpitali.pl

Oddział Intensywnej Terapii – inwestycja zaawansowana technologicznie

OPM_2_22_Piotr_Nowakowski_Tomasz_Siegel_ODDZIAL_INTENSYWNEJ_TERAPII_iStock-1285368276fot. iStock

OIT należy do najdroższych oddziałów w szpitalu, zarówno pod względem nakładów niezbędnych do jego utworzenia, jak również w bieżącym funkcjonowaniu. Z tego względu niezbędne są: optymalne zaplanowanie jego układu, infrastruktury, dobór aparatury wykorzystującej możliwości współczesnej technologii oraz stworzenie optymalnego środowiska pracy dla personelu.

Oddział Intensywnej Terapii (OIT) cechuje się profilem działalności medycznej różniącym się od zwykłych oddziałów szpitalnych, które ukierunkowane są na leczenie stabilnych pacjentów o względnie jednorodnym profilu medycznym. Zadaniem OIT jest specjalistyczne, multidyscyplinarne leczenie niestabilnych pacjentów znajdujących się w stanie zagrożenia życia. Pacjenci OIT prezentują różnorodne spektrum problemów medycznych i na ogół wymagają leczenia niewydolności więcej niż jednego układu lub narządu. Wyróżnikami OIT są następujące aspekty funkcjonowania:

• postępowanie terapeutyczne prowadzone w oparciu o wykorzystanie specjalistycznej aparatury, niezbędnej dla wsparcia niewydolnych układów/narządów pacjenta oraz szczegółowego monitorowania wielu parametrów fizjologicznych organizmu,
  • gotowość do przeprowadzenia szybkiej diagnostyki, wdrożenia inwazyjnych technik podtrzymywania funkcji organów i układów oraz przeprowadzania nagłych procedur terapeutycznych,
  • gromadzenie, przetwarzanie i analiza rozmaitych rodzajów danych medycznych w celu podejmowania na ich podstawie nie...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną subskrypcją.

Dlaczego warto wykupić subskrypcję?

Otrzymasz dostęp do:
  • wszystkich merytorycznych publikacji z zakresu nowoczesnych technologii medycznych i zarządzania jednostkami ochrony zdrowia,
  • materiałów wideo z wystąpieniami cenionych ekspertów z branży,
  • wywiadów z uznanymi praktykami i ekspertami,
  • materiałów szkoleniowych z konferencji organizowanych przez "OPM" i dlaSzpitali.pl,
  • wydań aktualnych i archiwalnych numerów "OPM" w wersji online
Kup dostęp