Modernizacja bloku operacyjnego – jak... - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plModernizacja bloku operacyjnego – jak... - dlaszpitali.pl

Modernizacja lub budowa bloku operacyjnego – jak przygotować się do tego typu inwestycji?

opm-modernizacja-lub-budowa-bloku-operacyjnegofot. iStock

Realizacja inwestycji szpitalnych w zakresie modernizacji bądź budowy bloku operacyjnego jest zadaniem wymagającym. Z punktu widzenia powodzenia całości przedsięwzięcia istotnym elementem jest przygotowanie optymalnej dokumentacji projektowej oraz harmonogramów realizacji inwestycji.

Co roku w Polsce wydawane są setki milionów złotych na modernizacje, rozbudowy, przebudowy i budowy nowych obiektów szpitalnych, w tym powiązanych z dostawami sprzętu i aparatury medycznej. Być może właśnie w tym momencie Państwa szpital czeka na ogłoszenie wyników różnego typu dofinansowań. Artykuł będzie zwracał uwagę na doświadczenia autorki związane z prowadzeniem tego typu inwestycji. Akty prawne dotyczące uwarunkowań w zakresie funkcjonowania jednostek służby zdrowia są w wielu przypadkach trudne do interpretacji, a także znacząco rozproszone w całym systemie legislacyjnym. Aktualnie obowiązuje kilkanaście rozporządzeń ministra zdrowia dotyczących różnego typu wymogów wyposażenia i działalności szpitali. Jak można się do nowych inwestycji przygotować, aby uniknąć niepowodzeń?

Proces organizacyjny

I stało się. Dostali Państwo dofinansowanie na rozbudowę bądź modernizację bloku. Lecz co dalej? Z reguły w momencie składania wniosków o przyznanie funduszy na blok operacyjny założono wstępną koncepcję. I tutaj nasuwa się pytanie, czy koncepcja była przygotowywana przez osoby z doświadczeniem, czy jedynie jako wizja zarządzającego? Jeżeli inwestycja będzie re...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną subskrypcją.

Dlaczego warto wykupić subskrypcję?

Otrzymasz dostęp do:
  • wszystkich merytorycznych publikacji z zakresu nowoczesnych technologii medycznych i zarządzania jednostkami ochrony zdrowia,
  • materiałów wideo z wystąpieniami cenionych ekspertów z branży,
  • wywiadów z uznanymi praktykami i ekspertami,
  • materiałów szkoleniowych z konferencji organizowanych przez "OPM" i dlaSzpitali.pl,
  • wydań aktualnych i archiwalnych numerów "OPM" w wersji online
Kup dostęp