Cyfryzacja szpitali. Szamotanina ze zmieniającymi się... - dlaszpitali.pl

Marek Wójtowicz: Szamotanina informatyczna

marek-wojtowicz-cyfryzacja-szpitali-niekompatybilne-dane

Od informatyzacji nie uciekniemy, ale źle wdrażana innowacja informatyczna tylko pogarsza sytuację. W mojej codziennej praktyce najbardziej nienawidzę aktualizacji. Zmieniające się bez przerwy przepisy, nowe reguły sprawozdawczości i co tam jeszcze chcecie, powodują, że informatycy często „odświeżają” cały system, co na 2-4 godziny przerywa komunikację szpitalną wszystkich ze wszystkimi.

Z uwagą obejrzałem posiedzenie sejmowej Komisji Zdrowia z 21.01.2020 r. na temat Ratownictwa Medycznego z dominującym wątkiem kondycji i problemów SOR-ów. Padły tam słowa o bałaganiarstwie i złej organizacji, więc wrednie zauważę, że posiedzenie komisji też miało minusy. W British Navy w okresie wojen napoleońskich powstała recepta na efektywne spotkanie kadry oficerskiej, które tradycyjnie odbywało się na okręcie w porze obiadowej. Oto ona: „dobre jedzenie, interesująca i inspirująca rozmowa oraz szybkie wyjście zaproszonych gości do swoich obowiązków”. Przekładając to na dzisiejsze „bezobiadowe” realia każdego, nie tylko politycznego posiedzenia, ważne jest dla jego efektywności, aby składało się z dobrze opracowanego materiału opisującego problem z propozycjami jego rozwiązania, efektywnej dyskusji praktyków i teoretyków znających realia „na okręcie” oraz zaopiniowania proponowanych rozwiązań lub wskazania alternatywnych.

Niestety, posiedzenie wspomnianej komisji zaczęło się od odczytywania przez wiceministra raportu, ...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do strefy wiedzy możliwy jest tylko dla zalogowanych użytkowników
zaloguj się zarejestruj się

Komentarze

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.