NEO Hospital zdobył międzynarodowe wyróżnienie - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plNEO Hospital zdobył międzynarodowe wyróżnienie - dlaszpitali.pl

NEO Hospital zdobył międzynarodowe wyróżnienie

opm-dlaszpitali-neo-hospital-zdobyl-miedzynarodowe-wyroznienie
fot. materiały prasowe

10 listopada 2021 r. w Barcelonie, podczas 44. Światowego Kongresu Szpitali, wręczono nagrody dla najlepszych na świecie szpitali. Po raz pierwszy w historii nagroda w prestiżowym konkursie organizowanym przez International Hospital Federation (IHF Awards) trafiła do polskiego szpitala. NEO Hospital zdobył III nagrodę w kategorii American College of Healthcare Executives Excellence Award for Leadership and Management.

Kapituła konkursu oceniła aż 250 prac z 38 krajów, a NEO Hospital nagrodzono za projekt polegający na utworzeniu nowego szpitala wraz z Centrum Chirurgii Robotycznej i Nowych Technologii oraz ośrodkiem kształcenia i rozwoju umiejętności kadr medycznych.

– To naprawdę piękne zwieńczenie trzyletniej pracy 200-osobowego zespół wybitnych specjalistów. Naszym celem było stworzenie jednego z najbardziej innowacyjnych i przyjaznych pacjentowi ośrodków medycznych w Europie. Dziś możemy powiedzieć, że to osiągnęliśmy! Szpital działa w oparciu o model opieki opartej na wartości dla pacjenta. Dotychczas przyjęliśmy blisko 40 tys. pacjentów, 98% zabiegów wykonaliśmy z wykorzystaniem technik małoinwazyjnych, w tym z wykorzystaniem robota da Vinci i innych zaawansowanych technologii. Dla mnie, jako menadżerki i zwolenniczki zrównoważonej oraz społecznie zaangażowanej przedsiębiorczości, NEO Hospital jest najpiękniej spełnionym zawodowym marzeniem. Wielkie gratulacje i podziękowania należą się całemu zespołowi!mówi Joanna Szyman, prezes zarządu Grupy NEO Hospital.

W szpitalu, zgodnie z modelem opieki opartej na wartości dla pacjenta, działają nowoczesne centra kompetencji w zakresie leczenia chorób cywilizacyjnych, w tym Klinika Leczenia Otyłości, posiadająca akredytację International Bariatric Club – Oxford University.

– Nasza Klinika bierze również udział w programie kontroli jakości administrowanym przez American College of Surgeons (ACS), który pozwala na indywidalną ocenę korzyści dla każdego pacjenta i przewidywanie wyników operacji bariatrycznych – mówi prof. Tomasz Rogula, chirurg bariatra oraz Dyrektor Kliniczny w Szpitalu na Klinach.

Szpital posiada status szpitala klinicznego. Na terenie ośrodka odbywa się kształcenie studentów kierunku lekarskiego oraz praktyki i staże dla kadry medycznej. W ośrodku jest realizowany pierwszy w Polsce program badawczo-rozwojowy w dziedzinie ginekologii onkologicznej z wykorzystaniem robota da Vinci. Pogram uzyskał dofinansowanie z Unii Europejskiej.

– Chirurgia jest jednym z kluczowych etapów leczenia nowotworów ginekologicznych. Wykorzystanie robota da Vinci w operacjach tego typu nowotworów pozwala chirurgowi na przeprowadzenie zabiegu z wysoką precyzją dzięki systemowi wizyjnemu 3D full HD oraz zminiaturyzowanym narzędziom chirurgicznym, co w efekcie pozwala na oszczędzenie tkanek i nerwów oraz zminimalizowanie interwencji chirurgicznej. Bardzo się cieszę, że Szpital na Klinach jest doceniany przez środowisko międzynarodowe jako lider w wykorzystaniu tej nowoczesnej technologii w Polsce mówi prof. dr hab. Radovan Pilka, operator robota da Vinci, specjalista w dziedzinie ginekologii.

W NEO Hospital działa również ośrodek kształcenia lekarzy w zakresie technik małoinwazyjnych, wykorzystujący nowoczesne technologie, w tym wirtualne symulacje i systemy sztucznej inteligencji.

– Współczesny model kształcenia chirurgów zakłada, że odpowiedni poziom umiejętności zdobywa się poza salą operacyjną. Takie podejście do szkolenia opiera się na nauczaniu umiejętnego, celowanego działania i oferowaniu szkolonemu nadzorowanego doświadczenia operacyjnego, które daje mu możliwość zintegrowania zdobytej już wiedzy i dojrzewanie umiejętności chirurgicznych w bezpiecznym środowiskumówi dr n. med. Paweł Wisz członek zarządu Europejskiego Robotycznego Towarzystwa Urologicznego (ERUS), w którym odpowiada za programy szkolenia i kształcenie kadry medycznej w zakresie chirurgii robotycznej.

Szpital prowadzi także Living Lab, dzięki któremu twórcy nowych technologii, w tym z obszaru AI, VR, AR mogą je doskonalić z wykorzystaniem informacji zwrotnych od użytkowników.

NEO Hospital jest członkiem Polskiej Federacji Szpitali, przy której zainicjowano Koalicję na rzecz rozwoju robotyki medycznej.

– Obserwujemy działania Szpitala na Klinach od początku jego powstania i z podziwem patrzymy na rozwój organizacji i odpowiedzi na zmieniające się potrzeby zdrowotne Polaków. Szpital na Klinach to świetny przykład jednostki koordynowanej ochrony zdrowia, gdzie personel współpracuje w zespołach eksperckich, co chwalą nie tylko pacjenci, ale i sam personel. Wierzę, że wspólne działania w ramach nowopowstałej Koalicji na rzecz rozwoju robotyki medycznej zwiększą wykorzystanie potencjału robotyki i powiązanych z nimi technologii w ochronie zdrowia i dostarczą polskiemu pacjentowi dostęp do najnowocześniejszych metod terapeutycznych mówi prof. Jarosław J. Fedorowski, Prezes Polskiej Federacji Szpitali.

Szpital w liczbach:

  • Blisko 40 000 pacjentów przyjętych w ciągu 3 lat;
  • 98% zabiegów jest wykonywanych małoinwazyjnie, w tym z wykorzystaniem robota da Vinci i innych nowych technologii;
  • 200-osobowy zespół wybitnych specjalistów;
  • 14% kadry lekarskiej stanowią osoby z tytułem profesora.

Źródło: materiały prasowe

Czytaj więcej: Kolejna placówka dołącza do Grupy Centrum Medycznego CMP

Komentarze

Sklep

Zarządzanie jakością w diagnostyce obrazowej – praktyczne aspekty

Zarządzanie jakością w diagnostyce obrazowej – praktyczne aspekty

175,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 6/2024

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 6/2024

46,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

52,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.