Modernizacja Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii szpitala w Zawierciu

WWP_1_24_Agata_Kalafarska-Winkler_MODERNIZACJA_ODDZIALOW_SZPITALA_W_ZAWIERCIU_FOT_1fot. arch. autorki

Głównym celem projektu było unowocześnienie i dostosowanie infrastruktury szpitala do aktualnych potrzeb w kontekście pandemii COVID-19, dlatego oprócz przebudowy, modernizacji oraz doposażenia Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii obejmował on także współpracujące z OAiIT jednostki, takie jak: Zakład Diagnostyki Obrazowej i Oddział Obserwacyjno-Zakaźny, w tym Pododdział Skórno-Wenerologiczny.

Otwarty w 2004 r. Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala Powiatowego w Zawierciu doczekał się gruntownej modernizacji. Efektem kilkumiesięcznych intensywnych prac jest przebudowa pomieszczeń obejmująca ok. 500,00 m². OAiIT mieści się w strategicznym miejscu szpitala: na poziomie parteru, w bezpośrednim sąsiedztwie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Takie położenie w znacznym stopniu ułatwia szybkie przyjmowanie chorych w stanie bezpośredniego zagrożenia życia. Na oddziale pracuje piętnastu lekarzy i dwudziestoosobowy zespół pielęgniarski wspomagany przez opiekunów medycznych i rehabilitanta.

OAiIT dysponuje siedmioma indywidualnymi stanowiskami intensywnej terapii. Każde stanowisko wyposażone jest w pełny monitoring i urządzenia zapewniające wielokierunkową diagnostykę i terapię. Rocznie hospitalizowanych jest tu ok. dwustu pacjentów.

Oddział gotowy na nowe wyzwania

Szpital Powiatowy w Zawierciu to jedna z siedmiu placówek w województwie ś...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną subskrypcją.

Dlaczego warto wykupić subskrypcję?

Otrzymasz dostęp do:
  • wszystkich merytorycznych publikacji z zakresu nowoczesnych technologii medycznych i zarządzania jednostkami ochrony zdrowia,
  • materiałów wideo z wystąpieniami cenionych ekspertów z branży,
  • wywiadów z uznanymi praktykami i ekspertami,
  • materiałów szkoleniowych z konferencji organizowanych przez "OPM" i dlaSzpitali.pl,
  • wydań aktualnych i archiwalnych numerów "OPM" w wersji online
Kup dostęp