Projekt a rzeczywistość. Czy spełnienie wymagań projektowych zapewnia bezpieczeństwo i komfort pracy na bloku operacyjnym? - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plProjekt a rzeczywistość. Czy spełnienie wymagań projektowych zapewnia bezpieczeństwo i komfort pracy na bloku operacyjnym? - dlaszpitali.pl

Projekt a rzeczywistość. Czy spełnienie wymagań projektowych zapewnia bezpieczeństwo i komfort pracy na bloku operacyjnym?

opm-dlaszpitali-blok-operacyjnyfot. iStock

Należy przyjąć, że najważniejszy jest pacjent, jego dobro, ale zadowolony pracownik, bezpiecznie i komfortowo wykonujący swoje obowiązki zapewni lepsze bezpieczeństwo pacjenta. Nie można o tym zapominać.

Projekt w momencie tworzenia oparty jest na wielu założeniach. Autor musi dołożyć wszelkich starań w celu spełnienia obowiązujących norm i przepisów. Mile widziane jest doświadczenie w tworzeniu projektów o podobnym charakterze. Jednocześnie oczekuje się od autora projektu otwartości umysłu i umiejętnego wykorzystania informacji pozyskanych od przyszłego użytkownika. To połączenie wiedzy i doświadczenia z zebranym wywiadem może zapewnić bezpieczeństwo dla zamawiającego.

Znaczenie komunikacji projektanta z zamawiającym

W okresie wstępnym prowadzone są szerokie konsultacje. Na ich podstawie autorzy mogą zebrać cenny materiał wskazujący kierunek, w którym autor powinien zmierzać. Z założenia oczekuje się od autora otwartego umysłu i umiejętności połączenia oczekiwań z rzeczywistością i możliwościami, także finansowymi.

Zebranie wymaganych informacji związane jest z umiejętnością słuchania i prawidłowego poprowadzenia rozmów z użytkownikami, którzy często nie potrafią szczegółowo przedstawić potrzeb i wymagań, swoją wiedzę mogą opierać na doświadczeniach związanych z jednym miejscem pracy lub koniecznością dostosowywania się do posiadanych możliwości. Wśród personelu często ...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną subskrypcją.

Dlaczego warto wykupić subskrypcję?

Otrzymasz dostęp do:
  • wszystkich merytorycznych publikacji z zakresu nowoczesnych technologii medycznych i zarządzania jednostkami ochrony zdrowia,
  • materiałów wideo z wystąpieniami cenionych ekspertów z branży,
  • wywiadów z uznanymi praktykami i ekspertami,
  • materiałów szkoleniowych z konferencji organizowanych przez "OPM" i dlaSzpitali.pl,
  • wydań aktualnych i archiwalnych numerów "OPM" w wersji online
Kup dostęp

Logowanie

Komentarze

Sklep

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 3/2024

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 3/2024

46,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

126,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

52,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.