Znaczenie technologii medycznej dla obiektów służby zdrowia przy opracowywaniu projektów i ich realizacji
Fot. 1
Technolog medyczny powinien współpracować z architektem już na etapie koncepcji. Pozwoli to na uniknięcie typowych pomyłek, takich jak przyjęcie zaniżonych danych powierzchniowych, jak i pominięcie niektórych grup pomieszczeń, koniecznych w danej jednostce.
Co to właściwie jest i czego dotyczy projekt technologii
Niniejszy tekst jest przeznaczony zarówno dla projektantów branży medycznej, jak i dla pracowników działów technicznych jednostek medycznych. Jego celem jest uświadomienie zainteresowanym, iż poprawnie wykonany projekt technologiczny stanowi bazę wyjściową dla całości opracowania. To właśnie projekt technologii powinien zawierać najistotniejsze informacje dla przyszłego użytkownika oraz dane dla pozostałych branż wykonujących projekty składowe całości dokumentacji.
Istotne jest, aby uświadomić i uczulić inwestorów na konieczność wykonywania projektów tej właśnie branży, ponieważ często spotykam się z ogłoszeniami o przetargach na projekt dla obiektu stricte medycznego, w którym w wymogach dotyczących zawartości opracowania inwestor projektu technologicznego nie ujmuje.
A więc do rzeczy – na początku oczywiście niezawodna Wikipedia:
Technologia medyczna – w ujęciu szerokim to dowolny rodzaj wiedzy zaangażowanej w realizację zadań i osiągani...
Dostęp ograniczony.
Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną subskrypcją.
Dlaczego warto wykupić subskrypcję?
Otrzymasz dostęp do:- wszystkich merytorycznych publikacji z zakresu nowoczesnych technologii medycznych i zarządzania jednostkami ochrony zdrowia,
- materiałów wideo z wystąpieniami cenionych ekspertów z branży,
- wywiadów z uznanymi praktykami i ekspertami,
- materiałów szkoleniowych z konferencji organizowanych przez "OPM" i dlaSzpitali.pl,
- wydań aktualnych i archiwalnych numerów "OPM" w wersji online