Zła sytuacja poznańskiej neonatologii. Spór między lekarzami a dyrekcją wciąż trwa - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plZła sytuacja poznańskiej neonatologii. Spór między lekarzami a dyrekcją wciąż trwa - dlaszpitali.pl

opm-dlaszpitali-zla-sytuacja-w-poznanskiej-neonatologii

Trwa spór lekarzy neonatologów z dyrekcją Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego w Poznaniu. Prawie 30 lekarzy złożyło wypowiedzenia, a konflikt między stronami został oficjalnie przekształcony w spór zbiorowy.

Spór w poznańskiej neonatologii

Lekarze neonatolodzy z poznańskiego szpitala złożyli wypowiedzenia w czerwcu tego roku. Była to reakcja na proponowaną zmianę sposobu zatrudnienia z etatów na kontrakty. Lekarze żądają także zwiększenia wynagrodzeń – do 15 tys. zł brutto, czyli ok. 90 zł brutto za godzinę pracy.

Dyrekcja GPSK nie chce się zgodzić na postulowane przez lekarzy podwyżki płac, argumentując, że spełnienie tych żądań może doprowadzić do niewypłacalności szpitala.

Stronom nie udało się dojść do porozumienia, co poskutkowało formalnym rozpoczęciem sporu zbiorowego. Lekarze, którzy złożyli wypowiedzenia, mieli pracować jeszcze do końca września, ale dyrekcja wysłała część medyków na urlopy przymusowe. Jak podkreślają neonatolodzy, zmniejszenie obsady lekarskiej na oddziale wpłynie na jakość opieki nad pacjentami.

Następne spotkanie negocjacyjne ma się odbyć 6 września.

Źródło: gloswielkopolski.pl

Czytaj też: Zielona transformacja polskich szpitali