Zakończyła się modernizacja Oddziału Pediatrii i Alergologii w Jaśle - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plZakończyła się modernizacja Oddziału Pediatrii i Alergologii w Jaśle - dlaszpitali.pl

Zakończyła się modernizacja Oddziału Pediatrii i Alergologii w Jaśle

opm-dlaszpitali-zakonczyla-sie-modernizacja-szpitala-w-jasle
fot. Starostwo Powiatowe w Jaśle

Modernizacja Oddziału Pediatrii i Alergologii Szpitala Specjalistycznego w Jaśle dobiegła końca. Inwestycję rozpoczęto w lutym 2022 roku.

Mali pacjenci jasielskiego szpitala mogą już korzystać z odnowionego oddziału. W ramach prac modernizacyjnych zostały wydzielone izolatki i sale z węzłem sanitarnych. Przebudowano również izbę przyjęć, gabinet diagnostyczno-zabiegowy, pomieszczenie do inhalacji oraz świetlicę z funkcją jadalni. Oddział został przystosowany dla pacjentów z niepełnosprawnością ruchową – usunięto bariery architektoniczne i zbudowano specjalne łazienki.

W budynku zostały wykonane także nowe instalacje – gazów medycznych, wodno-kanalizacyjna, elektryczna, przeciwpożarowa i przyzywowa.

Inwestycja w Szpitalu Specjalistycznych w Jaśle kosztowała prawie 3,5 miliona złotych.

Źródło: samorzad.gov.pl/web/powiat-jasielski

Czytaj też: Zielona transformacja polskich szpitali