WCCI Warsaw 2020: zachowanie tradycji w nowoczesnej... - dlaszpitali.pl

XXIV WCCI Warsaw 2020 – zachowanie tradycji w nowoczesnej formie

opm-dlaszpitali-wcci-2020

W dniach 28-30.09.2020 r. odbyły się warsztaty Warsaw Course on Cardiovascular Interventions (WCCI) organizowane przez Fundację Wspierania Kardiologii Interwencyjnej pod auspicjami Asocjacji Interwencji Sercowo-Naczyniowych (AISN) Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Wydarzenie, organizowane od ponad 20 lat, jest jednym z najbardziej prestiżowych spotkań kardiologów, kardiologów interwencyjnych, kardiochirurgów i przedstawicieli kadr medycznych – specjalistów z całego świata.

Tradycyjnie już WCCI to multimedialne prezentacje, symultaniczne konferencje oraz interaktywne warsztaty praktyczne, które od prawie ćwierćwiecza są punktem odniesienia co do jakości oraz warsztatu pracy kardiologów interwencyjnych i kadr medycznych związanych z medycyną sercowo-naczyniową w Polsce i na świecie.

Tegorocznym motywem przewodnim warsztatów była rewaskularyzacja tętnic wieńcowych ze szczególnym uwzględnieniem wielonaczyniowej choroby wieńcowej, udrożnień przewlekle zamkniętych tętnic wieńcowych oraz choroby pnia lewej tętnicy wieńcowej. Dużą uwagę poświęcono najbardziej skomplikowanym i obiecującym zabiegom dotyczącym chorób strukturalnych serca, w tym interwencjom na zastawce aortalnej, mitralnej i trójdzielnej.

Lekarze skupili się również na przedstawieniu swoich doświadczeń i najlepszych praktyk w zabiegach zamykania uszka lewego przedsionka u pacjentów z migotaniem przedsionków i przeciwskazaniami do przewleklej terapii przeciwkrzepliwej oraz interwencjom na tętnicach szyjnych i obwodowych.

Najlepszym podsumowaniem samych warsztatów są wypowiedzi Dyrektorów WCCI – prof. Adama Witkowskiego, Prezesa Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Kierownika Kliniki Kardiologii i Angiologii Interwencyjnej Instytutu Kardiologii w Warszawie oraz prof. Roberta Gila, Kierownika Kliniki Kardiologii Inwazyjnej CSK MSWiA.

Prof. Adam Witkowski podsumowuje WCCI Warsaw 2020:

Prof. Robert Gil podsumowuje WCCI Warsaw 2020:

W tym roku WCCI po raz pierwszy odbyło się w hybrydowej formule łączącej stacjonarną organizację z komunikacją online. Nowością tegorocznej edycji WCCI była pierwsza Debata Media Świadome kardiologii z udziałem lekarzy i dziennikarzy organizowana wspólnie z fundacją Instytut Świadomości, która zastąpiła dotychczasową wersję corocznej konferencji prasowej.

Czytaj także: Rozwój kardiologii inwazyjnej z punktu widzenia inżyniera klinicznego

Komentarze

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.