Wojskowy Instytut Medyczny zyskał Centrum Wsparcia Badań Klinicznych - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plWojskowy Instytut Medyczny zyskał Centrum Wsparcia Badań Klinicznych - dlaszpitali.pl

Wojskowy Instytut Medyczny zyskał Centrum Wsparcia Badań Klinicznych

opm-dlaszpitali-wojskowy-instytut-medyczny-zyskal-centrum-wsparcia-badan-klinicznych

W Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie uroczyście otwarto Centrum Wsparcia Badań Klinicznych.

Centrum powołał dyrektor WIM gen. Grzegorz Gielerak, by zwiększyć potencjału placówki w zakresie obsługi i prowadzenia komercyjnych i niekomercyjnych badań klinicznych.

Centrum Wsparcia Badań Klinicznych przy WIM

Projekt utworzenia CWBK finansuje Agencja Badań Medycznych w ramach konkursu na pomoc w tworzeniu i rozwoju Centrów Wsparcia Badań Klinicznych. CWBK WIM jest członkiem Polskiej Sieci Badań Klinicznych – utworzonej i koordynowanej przez ABM, sukcesywnie rozbudowywanej struktury, zrzeszającej centra powstające w wiodących ośrodkach klinicznych w kraju.

W ramach CWBK WIM przewidziano zaplecze medyczne niezbędne do prowadzenia badań klinicznych wszystkich faz, a także działy odpowiedzialne za wspieranie procesu planowania i przygotowywania badań, koordynację badań i kontrolę jakości oraz obsługę prawno-księgową.

Źródło: PAP Nauka w Polsce/ autorka: Katarzyna Lechowicz-Dyl

Czytaj także: Medicover rozwija współpracę z Uczelnią Łazarskiego