Medicover rozwija współpracę z Uczelnią Łazarskiego - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plMedicover rozwija współpracę z Uczelnią Łazarskiego - dlaszpitali.pl

Medicover rozwija współpracę z Uczelnią Łazarskiego

opm-dlaszpitali-medicover-rozwija-wspolprace-z-uczelnia-lazarskiego
fot. materiały prasowe

Od początku stycznia 2022 roku w warszawskim centrum medycznym Medicover odbywały się zajęcia kliniczne z przedmiotu „medycyna rodzinna” dla studentów Wydziału Lekarskiego Uczelni Łazarskiego. To kolejny etap zaangażowania Medicover w kształcenie kadry medycznej w Polsce.

Od początku stycznia w warszawskim centrum medycznym Medicover – Inflancka odbywały się zajęcia kliniczne z przedmiotu „medycyna rodzinna”, dedykowane studentom Wydziału Lekarskiego Uczelni Łazarskiego (UŁa). To kolejna współpraca między firmą medyczną, a jedną z nielicznych uczelni niepublicznych w Polsce, które prowadzą kształcenie na kierunku lekarskim.

Wcześniej (jesienią 2021 roku) studenci Uczelni Łazarskiego mieli możliwość odbycia praktyk w Wielospecjalistycznym Szpitalu Medicover na warszawskim Wilanowie. W ramach tej współpracy, od początku roku studenckiego 2021/22 studenci Uczelni Łazarskiego mają możliwość zdobywania wiedzy w oddziałach klinicznych szpitala pod okiem specjalistów z obszaru: kardiologii, kardiochirurgii, chirurgii ogólnej, ginekologii, położnictwa oraz anestezjologii i intensywnej terapii.

Zajęcia kliniczne w warszawskich centrach medycznych to również kolejny element kształcenia lekarzy rodzinnych w Polsce, w które zaangażowany jest Medicover. Wcześniej w centrum medycznym Medicover – Grunwaldzka w Gdańsku, rozpoczęto organizację szkoleń specjalizacyjnych dla rezydentów, na postawie posiadanej przez centrum akredytacji. Edukacyjna działalność prowadzona przez Medicover wiąże się z wieloma korzyściami dla wszystkich, ale największą, długofalową korzyść, osiągną pacjenci.

Kształcenie przyszłych kadr medycznych to duża odpowiedzialność, którą z honorem bierzemy na siebie wraz z partnerami, takimi jak Uczelnia Łazarskiego. Wierzymy, że możliwość nabycia wiedzy praktycznej, pod okiem ekspertów, w inspirującym i profesjonalnym otoczeniu, to coś wyjątkowego na drodze kształcenia zawodowego przyszłego lekarzakomentuje lek med. Patryk Poniewierza, Dyrektor ds. Medycznych w Medicover Polska.

Czytaj także: Minister Zdrowia chce zachęcić młodzież do studiowania medycyny