Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe z nowym wyposażeniem - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plWojewódzkie Pogotowie Ratunkowe z nowym wyposażeniem - dlaszpitali.pl

Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe z nowym wyposażeniem

opm-dlaszpitali-wojewodzkie-pogotowie-nowy-sprzet
Źródło zdjęć: mat. prasowe

Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe SP ZOZ w Lublinie zakupiło z własnych środków sześć nowych, kompletnie zabudowanych ambulansów sanitarnych. Całkowity koszt przedsięwzięcia to ponad 2,7 mln zł.

Ratownicy medyczni są na pierwszej linii frontu walki z covidem, to oni niejednokrotnie ratują ludzkie życie. Jestem przekonany, że te nowoczesne i dobrze wyposażone karetki okażą się bardzo przydatne w ich codziennej pracymówił Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Ambulanse zabudowane są na bazie samochodu Mercedes Sprinter, posiadają automatyczną skrzynię biegów, dzięki czemu eksploatacja pojazdu podczas interwencji będzie bardziej efektywna. Karetki trafią na podstacje: Śródmieście, Czechów oraz do filii w Łęcznej i Kraśniku.

Ambulanse są w kolorze żółtym, co związane jest z rozporządzeniem ministra zdrowia, w myśl którego do 1 stycznia 2028 roku wszystkie pojazdy systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego mają być właśnie w tym kolorze. Chodzi o to, aby nie były mylone z karetkami transportowymi, często prywatnymi, a także by były lepiej widoczne. Zakupione pojazdy, wyposażone w najnowszy sprzęt, zapewnią nie tylko lepsze warunki pracy ratownikom, lecz również usprawnią dotarcie do pacjentów wymagających pomocy medycznej.

Nowe karetki są zgodne z aktualną wersją normy PN-EN 1789 dla ambulansu oraz aktualną wersją normy PN-EN 1865 dla urządzeń do transportu pacjenta.

Źródło: mat. prasowe

Czytaj także: Nowoczesne technologie w ratowaniu życia – zastosowanie sieci bezprzewodowych i cyfryzacja w zespole ratownictwa medycznego