Więcej testów na koronawirusa w Poznaniu - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plWięcej testów na koronawirusa w Poznaniu - dlaszpitali.pl
Reklama

Więcej testów na koronawirusa w Poznaniu

opm-testy-na-koronawirusa-poznan
fot. iStock

W Poznaniu zostanie uruchomiony specjalistyczny punkt pobrań do wykonywania testów identyfikujących koronawirusa SARS-CoV-2 oraz testów na inne wirusy i bakterie układu oddechowego.

Punkt, otwarty przez 7 dni w tygodniu, usytuowano w pawilonie obok szpitala miejskiego. Z usługi pobrania wymazu będą mogli skorzystać bezpłatnie pacjenci kierowani przez NFZ oraz osoby prywatne, które dokonają zakupu badań na stronie sklepu genXone.

Celem otwarcia punktu jest umożliwienie wykonania badania na obecność koronawirusa jak największej liczbie osób. Na szczególną uwagę zasługuje jednak rozszerzony panel WIRUSY, czyli test, który jednorazowo identyfikuje najbardziej powszechnie występujące wirusy związane z chorobami układu oddechowego oraz wirusa SARS-CoV-2. Takie badanie umożliwia bardzo precyzyjne określenie przyczyny choroby, a ponieważ COVID-19 ma często podobne objawy do grypy ma to istotne znaczenie diagnostyczne.

Rozszerzając podstawowy test COVID-19 o dodatkowe wirusy dajemy pacjentom szerszy zakres informacji o ich stanie zdrowia. Uzyskują oni nie tylko wiedzę czy zainfekował ich SARS-CoV-2, ale także jaki inny wirus odpowiedzialny jest za występujące objawy. Mając na uwadze komfort pacjentów nasze laboratorium udostępnia wyniki wszystkich badań z obrębu układu oddechowego już w ciągu 48 godzin. Dla łatwiejszego dostępu nasz punkt będzie otwarty przez cały tydzień zarówno dla pacjentów kierowanych przez NFZ, jak i dla kupujących test poprzez sklep internetowy genXone, w podziale na określone godziny podkreśla Michał Kaszuba prezes genXone.

Od początku pandemii Laboratorium Diagnostyki Molekularnej genXone wykonało ponad 40 tysięcy testów identyfikujących obecność wirusa SARS-CoV-2. Oprócz działalności diagnostycznej spółka oferuje usługi sekwencjonowania kwasów nukleinowych w oparciu o technologię sekwencjonowania nanoporowego. Jest jedną z nielicznych firm na świecie, która posiada akredytację Oxford Nanopore Technologies (ONT) – twórcy tej technologii – do komercyjnego jej wykorzystania. Wykorzystując sekwencjonowanie nanoporowe genXone zasiliło w tym roku międzynarodową bazę skupiającą informacje o genotypie zidentyfikowanych wirusów SARS-CoV-2. Dzięki temu możliwe jest prześledzenie pochodzenia i zdefiniowanie kolejnych mutacji poszczególnych koronawirusów. Takie dane mogą być podstawą do analizy przebiegu pandemii i docelowo opracowaniu działań jej zwalczających.

Źródło: mat. prasowe

Czytaj także: Diagnostyka serologiczna w zakażeniach SARS-CoV-2

Komentarze

Sklep

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 2/2024

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 2/2024

46,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

126,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

52,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.