WCCI Warsaw, czyli silna struktura sercowo-naczyniowa - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plWCCI Warsaw, czyli silna struktura sercowo-naczyniowa - dlaszpitali.pl

WCCI Warsaw, czyli silna struktura sercowo-naczyniowa

Warsaw Course on Cardiovascular Interventions (WCCI)

W dniach 19-21.04.2023 r. odbędą się XXVII warsztaty Warsaw Course on Cardiovascular Interventions (WCCI) organizowane przez Fundację Wspierania Kardiologii Interwencyjnej pod auspicjami Asocjacji Interwencji Sercowo Naczyniowych Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz we współpracy EAPCI i EuroPCR.

W tworzeniu programu tych najstarszych i jednych z najbardziej prestiżowych warsztatów kardiologicznych w Europie udział biorą przedstawiciele Asocjacji Intensywnej Terapii Kardiologicznej PTK, Klub 30 PTK oraz grupa Euro 4C EAPCI.

Twarzą w twarz z kardiologią

W tym roku WCCI wraca do stacjonarnej formuły „onsite”, co z pewnością przełoży się na dużą frekwencję wśród uczestników z całego świata, w końcu motto przewodnie WCCI to “Creating Cardiovascular Medicine Worldwide”.

Pandemia uspokoiła się i uważamy, że formuła stacjonarna sprzed pandemii jest dużo lepszym wyborem. Oczywiście, forma zdalna jest wygodna, oszczędza czas znacznie, ale nic nie zastąpi bezpośrednich kontaktów z drugim człowiekiem, naukowcem, lekarzem zarówno w kwestii zawodowej, jak i tej towarzyskiej, a to był zawsze ogromny walor naszych warsztatówocenia prof. Adam Witkowski, Dyrektor WCCI, Kierownik Kliniki Kardiologii i Angiologii Interwencyjnej, Narodowego Instytutu Kardiologii w Warszawie, Past Prezes Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Hotel Airport Okęcie, w którym odbywają się warsztaty jest blisko lotniska, jak i stosunkowo blisko Centrum, jest to dogodna lokalizacja zarówno dla kardiologów z Polski, jak i z innych krajów. Wiemy, że nasz wybór dot. formuły stacjonarnej spotkał się z dużym entuzjazmem w środowisku, ludzie, po latach pandemii, po prostu są spragnieni kontaktów bezpośrednich, łatwiej o zadawanie pytań w trakcie sesji i samych zabiegów, łatwiej o wymianę opiniidodaje prof. Robert J. Gil, Dyrektor WCCI, Kierownik Kliniki Kardiologii Inwazyjnej w Państwowym Instytucie Medycznym w Warszawie, Prezes Elekt Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego

Najważniejsze, najnowsze, najbardziej skuteczne

WCCI od ponad 25 lat reprezentuje najwyższy światowy poziom kardiologii inwazyjnej i medycyny sercowo-naczyniowej. Dwa pierwsze dni dotyczą przede wszystkim naczyń wieńcowych. Ostatni dzień jest dniem chorób strukturalnych serca. WCCI to również najwyższej klasy faculty, czyli kadra naukowa warsztatów, absolutnych liderów nie tylko z Polski, ale również spoza kraju, którzy uczą uczestników tego, co jest obecnie najważniejsze, najnowsze i najbardziej skuteczne w kardiologii. Swoją obecnością zaszczyci w tym m.in. Jean Marco – inicjator PCR – największych europejskich warsztatów kardiologii interwencyjnej.

W tym roku tematem przewodnim warsztatów jest rewaskularyzacja tętnic wieńcowych ze szczególnym uwzględnieniem:

• wielonaczyniowej choroby wieńcowej (z i bez zajęcia pnia lewej tętnicy wieńcowej)
  • problemu bifurkacji wieńcowych
  • przezskórnego leczenia chorób strukturalnych serca (w tym interwencje na zastawce aortalnej, mitralnej oraz trójdzielnej).

W programie znajdą się niezwykle interesujące sesje, dotyczące inwazyjnej diagnostyki obrazowej i czynnościowej, a także sesje poświęcone interwencjom na tętnicach szyjnych oraz obwodowych. Nie zabraknie również sesji z pogranicza intensywnej terapii kardiologicznej i kardiologii inwazyjnej. Po raz kolejny zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w doskonale odbieranych mini-warsztatach: WARSAW CHIP (poświęconych kompleksowym zabiegom najwyższego ryzyka) oraz WARSAW CTO (przeznaczonych dla operatorów zainteresowanych szkoleniem w zabiegach rekanalizacji przewlekłych okluzji wieńcowych), na których absolutna czołówka europejskiej kardiologii pojawi się osobiście lub online. Wykłady przekładane zabiegami transmitowanymi na żywo, to nasz wręcz przysłowiowy znak firmowywymienia prof. Robert J. Gil.

Kardiologiczna wioska

W tym roku po raz pierwszy podczas WCCI zorganizowana zostanie swoista kardiologiczna wioska treningowa (stworzą ją wydzielone pomieszczenia) wyposażona w wersje treningowe (trenażery) różnych urządzeń stosowanych w najbardziej skomplikowanych zabiegach angioplastyki wieńcowej (m.in.: aterektomii obrotowej i orbitalnej, przezskórnych pomp do wspomaganie lewej i prawej komór serca; urządzenia zamykające typu „large bore”, systemy obrazowania wewnątrzwieńcowego – IVUS, OCT; system do oceny mikrokrążenia wieńcowego). Planowane są sesje zajęciowe podczas których doświadczeni operatorzy będą pokazywać jak należy z w/w urządzeń korzystać

Ponadto, tradycyjnie już, w trakcie Warsztatów zaplanowane są transmisje na żywo z renomowanych ośrodków w Polsce i zagranicy, m.in. z Warszawy (Instytut Kardiologii w Warszawie, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Państwowy Instytut Medyczny MSWiA), Lublina i Krakowa (Szpitale Uniwersyteckie), a także z Brna i Atlanty. Zaplanowane zostały również prezentacje w formacie „live-in-a box” oraz sesje satelitarne sponsorów Warsztatówdodaje prof. Witkowski.

Dowiedz się więcej: XXVII Warsaw Course on Cardiovascular Interventions