W kieleckim szpitalu powstaną nowoczesne sale porodowe - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plW kieleckim szpitalu powstaną nowoczesne sale porodowe - dlaszpitali.pl
Reklama

W kieleckim szpitalu powstaną nowoczesne sale porodowe

opm-dlaszpitali-rozbudowa-wojewódzkiego-szpitala-zespolonego-w-kielcach
fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, swietokrzyskie.pro

Wczoraj oficjalnie rozpoczęto nową inwestycję Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Powstać ma nowy obiekt o powierzchni blisko 600 metrów kwadratowych. Ma być kompleksowo wyposażony, znajdą się tam m.in.: sale do porodów rodzinnych, sala do cięć cesarskich, sala przedporodowa, czy gabinety lekarskie.

6 lutego rozpoczęto budowę, a towarzyszyło temu symboliczne „wbicie łopaty”. W wydarzeniu wzięły udział najwyższe władze województwa.

Rozbudowa Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach o sale porodowe z salą do cięć cesarskich wraz z niezbędną infrastrukturą przyczyni się do podniesienia standardu opieki okołoporodowej oraz poprawy komfortu podczas porodu dla przyszłych rodziców, a przede wszystkim matki i dziecka.

– Najwięcej dzieci w naszym regionie na świat przychodzi właśnie tutaj – w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. Cieszę się , że radni Sejmiku zdecydowali się przeznaczyć ponad 15 mln złotych na tę inwestycję i będzie ona służyła mieszkańcom – mówił marszałek Andrzej Bętkowski.

Poprawa jakości opieki okołoporodowej

– To ważna decyzja, od dłuższego czasu oczekiwana. Nasz szpital dźwiga ogromny ciężar opieki zdrowotnej w województwie i dlatego trzeba o niego dbać i go doinwestowywać. Zależy nam, aby opieka nad kobietami w ciąży była na światowym poziomie i dzięki obecnej kadrze oraz tej inwestycji tak się stanie – podkreślił przewodniczący Sejmiku Arkadiusz Bąk.

– Dzięki tej inwestycji poprawi się opieka okołoporodowa oraz komfort rodzenia kobiet w tym nowym obiekcie. Inwestycja za ponad 18 mln zł, z nowoczesnymi salami w pełni wyposażonymi w zaawansowany sprzęt medyczny przyczyni się do lepszych warunków i bezpieczeństwa podczas porodów – podkreślił wicemarszałek Marek Bogusławski.

Teraz warunki są dobre, ale nie odpowiadają wyzwaniom obecnych czasów, ponieważ ten szpital był budowany w latach 60- tych. A my chcemy poprawić komfort rodzenia pacjentek i warunki pracy personelu. Każdemu z nas zależy na jednym – bezpieczeństwie rodzenia i komforcie kobiet. W tej klinice rodzi się 30 procent wszystkich dzieci w regionie. Mamy świetny personel, doskonały sprzęt, a teraz poprawimy infrastrukturę. Jednocześnie będzie możliwość organizacji 5 porodów rodzinnych – podkreślił kierownik Kliniki Położnictwa i Ginekologii Grzegorz Świercz.

Rozbudowa i bogate wyposażenie

W ramach realizacji inwestycji zostanie wybudowany i wyposażony obiekt o powierzchni nie mniejszej niż 573 m2. Znajdować się w nim będą między innymi: sala przedporodowa, sale porodów rodzinnych 1-stanowiskowe, sala porodów rodzinnych 2-stanowiskowa, sala porodów rodzinnych wyposażona w wannę do porodów, sala do cięć cesarskich oraz zaplecze socjalno-biurowe, gabinety lekarskie, pomieszczenia magazynowe, sanitariaty, pokoje pielęgniarek i inne.

Obiekt ma powstać przy budynku głównym i będzie integralną częścią zespołu szpitalnego. Blok ma być bowiem połączony z głównym budynkiem szpitala, a konkretnie z Kliniką Ginekologii i Położnictwa oraz Klinicznym Oddziałem Neonatologii.

Wartość inwestycji to 17 992 775,76 zł, z czego wartość dotacji z budżetu Województwa Świętokrzyskiego wyniesie 15 290 000,00 zł. Wykonawcą inwestycji jest Grupa Szymbud, która oprócz robót budowlanych ma zrealizować zakupu na rzecz bloku i dostarczyć na jego wyposażenie: kolumny anestezjologiczne, kolumnę chirurgiczną, lampy zabiegowe, operacyjne oraz system do integracji sal. Przewidywane zakończenie prac, wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie to październik bieżącego roku.

Źródło: swietokrzyskie.pro

Czytaj też: Projektowanie oddziałów intensywnej terapii dziecięcej z uwzględnieniem nowoczesnych technologii, czyli co nowego

Komentarze

Reklama

Sklep

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 1/2024

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 1/2024

46,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

126,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

52,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.