Projektowanie oddziałów intensywnej terapii dziecięcej z uwzględnieniem nowoczesnych technologii, czyli co nowego - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plProjektowanie oddziałów intensywnej terapii dziecięcej z uwzględnieniem nowoczesnych technologii, czyli co nowego - dlaszpitali.pl

OPM_5_23_Aniela_Zlotkowska_PROJEKTOWANIE_OIT_DZIECIECEJ_iStock-465162477fot. iStock

Oddział intensywnej terapii dziecięcej powinien spełniać wszystkie wymogi dla tego typu działów i jest przeznaczony dla dzieci w wieku od 0 do 18 lat, z tym że przestrzeń przeznaczona dla dzieci poniżej 3. roku życia powinna zostać wydzielona z reszty działu. W OIT leczone są dzieci w stanie zagrożenia życia z powodu ciężkich zapaleń płuc, oparzeń, po urazach wielonarządowych, zatruciach, tonięciu oraz rozległych zabiegach operacyjnych.

Oddział Intensywnej Terapii i Opieki Medycznej lub Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii (w skrócie OIOM, OIT, OAIT ang. Intensive Care Unit – ICU, zwany później OIT) jest jednym z podstawowych działów w szpitalu, zajmującym się leczeniem pacjentów znajdujących się w stanie krytycznym. Na ten oddział trafiają pacjenci będący w stanie zagrożenia życia, wymagający monitorowania podstawowych funkcji życiowych za pomocą aparatury specjalistycznej.

Podstawowe zadania OIT to monitorowanie i podtrzymywanie załamujących się funkcji życiowych pacjentów ze stanami ostrymi, prowadzenie odpowiednich pomiarów diagnostycznych i terapii. Przebywający na tym oddziale pacjenci są różnorodni pod względem patologii, lecz wspólne jest dla nich potencjalne zagrożenie jednej lub więcej funkcji życiowych.

Pacjenci trafiający na OIT wymagają na ogół wspomagania podstawowych funkcji życiowych i stałej ich obserwacji, co wymusza wyposażenie go w bardzo specjalistycz...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną subskrypcją.

Dlaczego warto wykupić subskrypcję?

Otrzymasz dostęp do:
  • wszystkich merytorycznych publikacji z zakresu nowoczesnych technologii medycznych i zarządzania jednostkami ochrony zdrowia,
  • materiałów wideo z wystąpieniami cenionych ekspertów z branży,
  • wywiadów z uznanymi praktykami i ekspertami,
  • materiałów szkoleniowych z konferencji organizowanych przez "OPM" i dlaSzpitali.pl,
  • wydań aktualnych i archiwalnych numerów "OPM" w wersji online
Kup dostęp