Uzdrowisko Konstancin-Zdrój wznawia działalność Oddziału Psychiatrycznego dla Dzieci i Młodzieży

opm-dlaszpitali-uzdrowisko-konstancin-zdroj-wznawia-dzialalnosc-oddzialu-psychiatrycznego

Uzdrowisko Konstancin-Zdrój wznawia funkcjonowanie stacjonarnego Oddziału Psychiatrycznego dla Dzieci i Młodzieży oraz izby przyjęć od 1 listopada.

W ostatnim czasie placówka była zmuszona zmierzyć się z niezwykle trudną sytuacją, wynikającą z braku lekarzy m. in. ze specjalizacją z psychiatrii dziecięcej, którzy są niezbędni do funkcjonowania Oddziału. Jednak dzięki licznie prowadzonym rozmowom i intensywnym poszukiwaniom, władzom Uzdrowiska udało się rozwiązać problem i uzupełnić kadrę medyczną o niezbędnych specjalistów, umożliwiając tym samym przywrócenie pełnej działalności oddziału.

Uzdrowisko Konstancin-Zdrój wznawia działalność oddziału psychiatrycznego

Mimo dosyć krótkiego czasu, jaki mieliśmy na uzupełnienie personelu medycznego, udało nam się ten wyścig z czasem wygrać i do naszej placówki dołączyli doświadczeni i wykwalifikowani lekarze, dzięki którym nasz oddział powraca do pełnego funkcjonowania. Cieszymy się, że ponownie będziemy w stanie pomagać dzieciom i młodzieży, cierpiącym na problemy natury psychicznej. Jesteśmy świadomi, że nasza placówka stanowi niezwykle istotną część mazowieckiej opieki psychiatrycznej dla najmłodszych pacjentów. Cała psychiatria od dłuższego czasu cierpi zarówno na braki w obszarze specjalistów, jak i ośrodków psychiatrycznych, dlatego też naszą misją od samego początku było zapewnienie jak najlepszej opieki w dziedzinie psychiatrii dziecięcej i cieszymy się, że dzisiaj możemy tę misję kontynuowaćmówi Piotr Marczyk, prezes zarządu Uzdrowiska Konstancin-Zdrój.

Źródło: materiały prasowe

Czytaj też: Nowoczesne techniki w diagnostyce i leczeniu padaczki u dzieci