Trwa kampania "Onkologia – włącz medyczną pasję!". MZ chce zachęcić lekarzy do wybierania specjalizacji onkologicznej - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plTrwa kampania "Onkologia – włącz medyczną pasję!". MZ chce zachęcić lekarzy do wybierania specjalizacji onkologicznej - dlaszpitali.pl

Trwa kampania „Onkologia – włącz medyczną pasję!”. MZ chce zachęcić lekarzy do wybierania specjalizacji onkologicznej

opm-dlaszpitali-trwa-kampania-onkologia-wlacz-medyczna-pasje

Ministerstwo Zdrowia chce zwiększyć liczbę lekarzy onkologów. Resort rozpoczął kampanię promocyjną, która ma zachęcić medyków do wybierania tej dziedziny jako specjalizacji.

Jak podkreśla minister Niedzielski Nowotwory stają się jedną z głównych przyczyn zgonów. Dlatego tak ważne jest, by onkologię wybierało jak najwięcej osób.

„Onkologia – włącz medyczną pasję!” – nowa kampania Ministerstwa Zdrowia

Resort zdrowia informuje, że obecnie zajętych jest tylko 60% miejsc na specjalizacji onkologicznej. Ministerstwo ruszyło więc z kampanią zachęcającą lekarzy do wybory tej ścieżki zawodowej.

W ramach kampanii opublikowane zostały materiały filmowe opowiadające o pracy onkologa i związanych z nią możliwościach, webinary oraz wywiady z ekspertami z dziedziny onkologii. Przeprowadzono również rozmowy z pacjentami, którzy opowiadają swoje historie związane z chorobą nowotworową.

Materiały z kampanii „Onkologia – włącz medyczną pasję!” są dostępne na stronie planujedlugiezycie.pl.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia

Czytaj też: Nowy budynek onkologii dziecięcej w Szpitalu Klinicznym w Poznaniu