Sztuczna inteligencja ulepszy badanie ultrasonograficzne dlaszpitali.plSztuczna inteligencja ulepszy badanie ultrasonograficzne

Sztuczna inteligencja pomoże w ulepszeniu badań ultrasonograficznych

opm-dlaszpitali-sztuczna-inteligencja-ulepszy-badania-ultrasonograficzne
fot. mat. prasowe

GE Healthcare zaprezentowało nowe rozwiązanie, które dzięki wsparciu sztucznej inteligencji zapewnia większą precyzyjność badań ultrasonograficznych oraz więcej funkcji obrazowania, jednocześnie dostarczając obrazy o wyższej jakości. Zaprojektowane we współpracy z ekspertami położnictwa, umożliwi uzyskanie dokładniejszych wyników badań pacjentów i postawienie trafniejszej diagnozy przez specjalistów.

Badanie ultrasonograficzne stanowi podstawę prowadzenia ciąży. Według Standardów Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników powinno być wykonywane w każdym jej trymestrze. Ma ono kluczowe znaczenie w ocenie prawidłowości rozwoju zdrowia dziecka oraz kobiety. W czasach, gdy prowadzenie ciąży staje się coraz bardziej złożone, specjaliści potrzebują wsparcia w postaci technologii, która pozwoli im na dokładniejszą diagnozę. Obecnie globalny system ochrony zdrowia jest znacznie obciążony, co oznacza, że aby realnie wspierać medyków, narzędzia służące do obrazowania medycznego powinny być coraz bardziej intuicyjne i zaawansowane technologicznie.

Badanie ultrasonograficzne ze wsparciem sztucznej inteligencji

Nowo zaprezentowany system VolusonTM Expert 22 przy wsparciu sztucznej inteligencji gwarantuje większą precyzję badań. Technologia Lyric pozwala uzyskać wyższą rozdzielczość i bardziej szczegółowy obraz ultrasonograficzny 2D, 3D i 4D, niezależnie od budowy ciała czy wymagających warunków badań. Wśród narzędzi wspieranych przez sztuczną inteligencję znajdują się m.in.:

• SonoLyst, który pomaga w identyfikacji anatomii płodu, zwiększając jednocześnie efektywność nawet o 65% poprzez dodatkowe adnotacje i pomiary,
  • SonoPelvicFloor, upraszczający proces badania o 80%, poprzez zautomatyzowane wyrównywanie płaszczyzn, oferujący jednocześnie wskazówki dotyczące przebiegu pracy,
    w celu zwiększenia efektywności procesu,
  • SonoCNS, który wspiera dokładność pomiarów oraz pozwala skrócić czas badania o 81%.

Sztuczna inteligencja ma ogromne znaczenie w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Jako GE Healthcare chcemy zapewniać klinicystom jak najlepsze narzędzia do diagnozowania pacjentów, by mogli wykonywać swoją pracę w jeszcze skuteczniejszy i wygodniejszy dla nich sposób. VolusonTM Expert 22 wprowadza obrazowanie ultrasonograficzne na wyższy poziom, pomagając zarówno pacjentom, jak i klinicystompowiedział Mateusz Wisła, Ultrasound Sales Manager Poland & Baltics w GE Healthcare.

Według danych GE Healthcare, każdego roku klinicyści przy wykorzystaniu stale udoskonalanych systemów Voluson przeprowadzają ponad 400 milionów badań ultrasonograficznych, które wspierają ich w zapewnianiu kobietom najwyższej jakości opieki medycznej.

Źródło: materiały prasowe

Czytaj też: Nowy sprzęt kardiologiczny dla mazowieckich szpitali