Nowy sprzęt kardiologiczny dla mazowieckich szpitali - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plNowy sprzęt kardiologiczny dla mazowieckich szpitali - dlaszpitali.pl

Nowy sprzęt kardiologiczny dla mazowieckich szpitali

opm-dlaszpitali-nowy-sprzet-kardiologiczny-dla-mazowieckich-szpitali
fot. iStock

Placówki zdrowotne w w Sokołowie Podlaskim, Kozienicach czy Przasnyszu wzbogaciły się o nowoczesny sprzęt do diagnostyki i leczenia chorób serca. To jeden z efektów zaangażowania Unii Europejskiej, która przeznacza miliony euro na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego, remonty szpitali czy innowacyjne technologie w obszarze zdrowia.

Jak poinformował Mazowiecki Urząd Marszałkowski, Fundusze Europejskie pomogły poprawić dostęp do wysokiej jakości opieki medycznej w obszarze kardiologii w wielu mazowieckich szpitalach. Dzięki zrealizowanym projektom osoby z chorobami serca znajdują pomoc w swoim regionie. Leczenie blisko miejsca zamieszkania jest ważne nie tylko dla pacjentów, ale także dla ich rodzin. Dzięki możliwościom finansowym z UE, placówki medyczne mogły wdrożyć nowoczesne technologie w leczeniu chorób serca. Efektem jest większe bezpieczeństwo pacjentów, mniej inwazyjne zabiegi, a także, co ważne, krótsze pobyty w szpitalu oraz późniejszy okres rekonwalescencji.

Nowe urządzenia w mazowieckich szpitalach

Najnowsze inwestycje wspierane z unijnych środków to dostawy nowoczesnego sprzętu do diagnostyki i leczenia chorób serca. Chodzi m.in. o zestawy do prób wysiłkowych z bieżnią, cykloergometry, automatyczne aparaty do mierzenia ciśnienia tętniczego, aparaty do badania echa serca i EKG, holtery, spirometry.  

Takie urządzenia trafiły m.in. do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Sokołowie Podlaskim, Radomskiego Szpitala Specjalistycznym im. dr. Tytusa Chałubińskiego, Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce, Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach, Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie, Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu, Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Kozienicach.

Źródło: PAP Media Room

Czytaj też: Są wyniki konkursu na środki z Funduszu Medycznego. Ponad 3 miliardy dla szpitali pediatrycznych

Komentarze

Sklep

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 3/2024

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 3/2024

46,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

126,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

52,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.