Szpitale onkologiczne mogą starać się o dofinansowanie z Funduszu Medycznego. Na placówki czeka 2,5 mld złotych - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plSzpitale onkologiczne mogą starać się o dofinansowanie z Funduszu Medycznego. Na placówki czeka 2,5 mld złotych - dlaszpitali.pl

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło konkurs na dofinansowanie szpitali onkologicznych z Funduszu Medycznego. Środki z funduszu mogą zostać przeznaczone na budowę, przebudowę i modernizację budynków oraz zakup sprzętu.

Walka z rakiem musi wiązać się z działaniami systemowymi powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej inicjującej konkurs. – Do 2030 r. na onkologię, w różnych programach, trafi co najmniej 10 mld zł. To rewolucja w leczeniu nowotworów. Wdrażamy najnowsze procedury, inwestujemy w oddziały i leki, bo dobro pacjenta jest najważniejsze.

Konkurs na dofinansowanie z Funduszu Medycznego

Na dofinansowanie szpitali onkologicznych w ramach konkursu zadysponowano 2,5 mld złotych. Minimalna wartość zgłoszonego do konkursu projektu strategicznego to 50 mln złotych. Szpitale onkologiczne mogą ubiegać się maksymalnie o 300 mln złotych dotacji celowej.

– Kompleksowe leczenie nowotworów prowadzi w Polsce ok. 40 placówek. W konkursie wyłonimy kilkanaście najlepszych projektów. Nie wykluczamy jednak zwiększenia puli środkówpowiedział minister Adam Niedzielski.

Nabór projektów strategicznych trwa od 6 marca do 5 maja 2023 roku. Wniosek konkursowy powinien zawierać m.in. opis inwestycji, harmonogram realizacji oraz kosztorys. Wnioski będzie można składać jedynie w formie elektronicznej. Informacji o szczegółach konkursu udziela Ministerstwo Zdrowia.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia

Czytaj też: Konkurs na dofinansowanie z Funduszu Medycznego. Na SOR-y czeka 750 mln zł