Konkurs na dofinansowanie z Funduszu Medycznego. Na SOR-y czeka 750 mln zł - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plKonkurs na dofinansowanie z Funduszu Medycznego. Na SOR-y czeka 750 mln zł - dlaszpitali.pl

Konkurs na dofinansowanie z Funduszu Medycznego. Na SOR-y czeka 750 mln zł

opm-dlaszpitali-konkurs-na-dofinansowanie-z-funduszu-medycznego-na-sor-y-czeka-ponad-750-mln-zl

Dzięki ogłoszonemu 27 stycznia konkursowi z Funduszu Medycznego placówki mogą ubiegać się o środki na modernizację, przebudowę lub doposażenie szpitalnych oddziałów ratunkowych, w tym pracowni diagnostycznych współpracujących z SOR.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski, wiceminister Marcin Martyniak oraz Przewodniczący Rady Funduszu Medycznego prof. Piotr Czauderna ogłosili konkurs na dofinansowanie infrastruktury ratownictwa medycznego.

Wnioski o dofinansowanie będzie można składać od 27 lutego 2023 r.

Od profesjonalnej diagnostyki i pomocy na szpitalnym oddziale ratunkowym zależy życie i zdrowie pacjentów. Sprawne działanie SOR ma wpływ na dalsze leczenie pacjentów i niejednokrotnie na ich szybki powrót do aktywności zawodowej. Dlatego szpitalny oddział ratunkowy musi być nie tylko sprawnie zarządzany, ale perfekcyjnie urządzony i wyposażony. Ogłoszony dziś konkurs jest kolejnym elementem reformy infrastruktury ochrony zdrowia. Dzięki dofinansowaniu nowych projektów poprawi się jakość świadczeń udzielanych w szpitalnych oddziałach ratunkowychwyjaśnia minister zdrowia Adam Niedzielski.

Ogromne środki z Funduszu Medycznego, które zostaną przekazane placówkom na rozwój SOR pozwolą nie tylko wesprzeć infrastrukturalnie kolejny obszar sektora ochrony zdrowia w ramach ofensywy inwestycyjnej, ale przede wszystkim wyniosą na kolejny poziom komfort odczuwany przez pacjenta, także w kluczowym wymiarze diagnostycznym tłumaczy wiceminister Marcin Martyniak.

Czytaj też: Jakie czynniki będą kształtować rynek usług medycznych w 2023 roku?