Szpital w Lublinie otworzył nowy Oddział Neurochirurgii - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plSzpital w Lublinie otworzył nowy Oddział Neurochirurgii - dlaszpitali.pl

Szpital w Lublinie otworzył nowy Oddział Neurochirurgii

opm-dlaszpitali-oddział-neurochirurgii
fot. iStock

Dobra wiadomość dla pacjentów płynąca z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie. W lutym br. w największej placówce w regionie otwarty został Oddział Neurochirurgii. Dzięki temu jest szansa, że pacjenci nie będą musieli szukać pomocy w placówkach poza województwem lubelskim.

Powstanie Oddziału Neurochirurgii w Szpitalu przy al. Kraśnickiej to koszt blisko 32 mln zł. Oddział będzie świadczył kompleksowe usługi medyczne w zakresie operacyjnego leczenia chorób układu nerwowego. W obszarze zainteresowania neurochirurgii znajdą się m.in. mózgowie, rdzeń kręgowy, nerwy obwodowe oraz układ naczyniowy. Schorzenia, którymi będą zajmować się lekarze, to m.in. ostre i przewlekłe bóle oraz urazy kręgosłupa i urazy rdzenia kręgowego, guzy mózgu oraz nowotworowe zmiany w obrębie kręgosłupa, choroby naczyniowe mózgu, krwotoki wewnątrzczaszkowe i nadciśnienie wewnątrzczaszkowe.

Szpital wojewódzki przy al. Kraśnickiej dynamicznie się rozwija i widać efekty niemal każdego miesiąca. Nowa inwestycja, czyli oddział neurochirurgii, zwiększy dostępność procedur medycznych dla pacjentów z regionu lubelskiego w zakresie neurochirurgicznym, neuroonkologicznym i diagnostycznym. Do tej pory z powodu trudnej dostępności do świadczeń neurochirurgicznych, pacjenci zmuszeni byli do korzystania z oferty placówek spoza województwa. Teraz jest szansa, że ta sytuacja ulegnie zmianie. Otwarcie oddziału w Szpitalu Wojewódzkim przełoży się na poprawę jakości świadczonych usług zdrowotnych i bezpieczeństwa pacjentówmówi Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Zakres inwestycji, który został przeprowadzony w szpitalu, objął modernizację pomieszczeń po byłym trakcie operacyjnym i dotychczasowym oddziale toksykologiczno-kardiologicznym. Zakupiono także specjalistyczny sprzęt medyczny do kompleksowego procesu diagnostycznego, operacyjnego oraz terapii małoinwazyjnej chorób neurologicznych i neuroonkologicznych m.in. mikroskop operacyjny, neuroendoskop, stabilizator czaszki typu Mayfield, nóż ultradźwiękowy, aparat USG, zestaw narzędzi neurochirurgicznych.

Kierownikiem Oddziału Neurochirurgii WSS został dr hab. n. med. Cezary Grochowski, specjalista neurochirurgii, absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Specjalizuje się w zakresie chirurgii guzów mózgu, stosując małoinwazyjne dostępy operacyjne. Zajmuje się również leczeniem zespołów bólowych kręgosłupa.

Na neurochirurgii zatrudnionych zostało 11 lekarzy.

Źródło: materiały prasowe

Czytaj też: Szpital w Lublinie już wkrótce otworzy nowy budynek dla pacjentów wymagających operacji

Komentarze

Sklep

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 3/2024

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 3/2024

46,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

126,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

52,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.