Szpital w Bytomiu wstrzymał przyjęcia na jeden z oddziałów - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plSzpital w Bytomiu wstrzymał przyjęcia na jeden z oddziałów - dlaszpitali.pl

Szpital w Bytomiu wstrzymał przyjęcia na jeden z oddziałów

opm-dlaszpitali-szpital-w-bytomiu

Szpital Specjalistyczny nr 1 w Bytomiu od 1 lutego wstrzymał przyjęcia na oddział obserwacyjno-zakaźny i hepatologii. Od marca oddział ma być zawieszony całkowicie. Powodem częściowego zawieszenia są braki kadrowe.

31 stycznia szpital poinformował, że z powodów braków kadrowych, dyrekcja bytomskiej placówki była zmuszona złożyć wniosek o czasowe zawieszenie Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i Hepatologii do Narodowego Funduszu Zdrowia i wojewody śląskiego.

Czasowa przerwa planowana jest od 1 marca do 31 maja br. Przed końcem lutego, pacjenci którzy będą przebywać na Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym i Hepatologii zostaną przeniesieni do innego szpitala lub na inny Oddział. Nowi pacjenci w nagłych przypadkach kierowani będą do Szpitala Specjalistycznego w Chorzowie, Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Megrez w Tychach oraz Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

Szpital w Bytomiu wciąż jednak szuka nowych lekarzy specjalistów w dziedzinie chorób zakaźnych, którzy byliby zainteresowani pracą, aby od czerwca wznowić funkcjonowanie Oddziału.

Źródło: szpital1.bytom.pl

Czytaj też: Powstała propozycja utworzenia Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Częstochowie