Szpital Powiatowy w Chrzanowie przejdzie termomodernizację - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plSzpital Powiatowy w Chrzanowie przejdzie termomodernizację - dlaszpitali.pl
Reklama

Szpital Powiatowy w Chrzanowie przejdzie termomodernizację

opm-dlaszpitali-szpital-powiatowy-w-chrzanowie
fot. Szpital Powiatowy w Chrzanowie

W Szpitalu Powiatowym w Chrzanowie została podpisana umowa o wartości ponad 7 mln zł na realizację drugiego etapu termomodernizacji budynku chrzanowskiej placówki. Inwestycja ma poprawić efektywność energetyczną.

Kolejne miliony złotych przeznaczone zostaną na remont i modernizację szpitala. W ramach projektu „Poprawa efektywności energetycznej w budynkach szpitala” Szpital Powiatowy w Chrzanowie otrzymał 11,25 mln zł dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z programu: Budownictwo Energooszczędne. Pozyskane środki pozwolą na wykonanie termomodernizacji w trzech budynkach szpitala. Obecnie trwają już prace w budynku H na drugim i trzecim piętrze, gdzie znajdują się oddziały chirurgii urazowo-ortopedycznej oraz nefrologii.

– Inwestowanie i rozwój szpitala jest dla nas priorytetowy. Zależy nam, by świadczone usługi były na coraz wyższym poziomie ponieważ wiemy, że dla naszych mieszkańców jest to bardzo istotne. Dlatego infrastruktura szpitalna w ostatnich latach przechodzi prawdziwą metamorfozę – mówi Bartłomiej Gębala, wicestarosta chrzanowski.

Podpisana została również umowa na realizację drugiego etapu termomodernizacji. W ramach tego zadania pracami zostaną objęte dwa budynki: A oraz D. Znajdują się tam pomieszczenia oddziałów szpitalnych, podstawowej opieki zdrowotnej, administracji, dziennego oddziału psychiatrycznego i poradni specjalistycznych. Na realizację tych prac przeznaczono ponad 7 mln zł. Za ich realizację odpowiadać będzie firma BUDMET.

– W ramach prac nastąpi wymiana okien, instalacji centralnego ogrzewania, instalacji ciepłej wody użytkowej, wymiana oświetlenia na LED, docieplenie stropodachu i montaż central wentylacyjnych wraz z automatyką i sterowaniem – mówi Wioletta Rudol, zastępca dyrektora Szpitala Powiatowego w Chrzanowie.

Źródło: Gazeta Krakowska

Czytaj też: Nowoczesny SOR w Poznaniu otwarty. Już wkrótce rozpocznie przyjęcia

Komentarze

Sklep

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 3/2024

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 3/2024

46,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

126,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

52,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.