Szpital Medicover rozwija obszar operacyjnego leczenia przepuklin - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plSzpital Medicover rozwija obszar operacyjnego leczenia przepuklin - dlaszpitali.pl

Szpital Medicover rozwija obszar operacyjnego leczenia przepuklin

opm-dlaszpitali-szpital-medicover
fot. mat. prasowe

Do grona lekarzy Wielospecjalistycznego Szpitala Medicover dołączył dr n. med. Andrzej Lehmann, chirurg specjalizujący się w operacjach przepuklin i rekonstrukcji przedniej ściany brzucha. Na koncie ekspert ma ponad 3000 operacji, a w wilanowskim szpitalu będzie wykonywał m.in. laparoskopowe rekonstrukcje rozejścia kresy białej, jak również zabiegi leczące poporodową niewydolność przedniej ściany brzucha.

Szpital Medicover od lat oferuje leczenie wielu rodzajów przepuklin (m.in.: pooperacyjnych, pachwinowej, pępkowej). Rocznie liczba zabiegów wynosi ok. 250. Większość z nich jest wykonywana z zastosowaniem małoinwazyjnych technik chirurgii laparoskopowej, co wiąże się z wieloma korzyściami dla pacjenta, tj. krótszą hospitalizacją i szansą na szybszy powrót do aktywności.

Wilanowski szpital strategicznie stawia na rozwój na w obszarze przepuklin brzusznych, jak i abdominoplastyki, stąd w czerwcu 2023 r. nawiązał współpracę z uznanym ekspertem w dziedzinie operacji przepuklin i rekonstrukcji przedniej ściany brzucha – chirurgiem Andrzejem Lehmannem.

W Szpitalu Medicover specjalista będzie wykonywał:

  • operacje przepuklin przedniej ściany brzucha z zastosowaniem technik laparoskopowych, w tym: laparoskopowe rekonstrukcje rozejścia kresy białej,
  • operacje przepuklin pachwinowych – przede wszystkim z metodą laparoskopową z dostępu TAPP (jedno i obustronnych, pierwotnych i nawrotowych),
  • operacje otwarte przepuklin: okołostomijnych, brzusznych: pierwotnych i nawrotowych z przesunięciami płatów skórno-mięśniowych.

Regularnie nawiązujemy współprace z liderami medycyny, po to, by nasi pacjenci byli zawsze w jak najlepszych rękach. Doktor Lehmann to bardzo doświadczony chirurg, który w swoim podejściu do leczenia pozostaje również wrażliwy na kwestię końcowego efektu kosmetycznego zabiegumówi Anna Nipanicz-Szałkowska, Dyrektor Szpitala Medicover.

Rozwijając obszar leczenia przepuklin uzupełniamy ofertę o laparoskopowe zabiegi rekonstrukcyjne rozejścia kresy białej skierowane do kobiet po porodzie oraz plastykę brzucha, dedykowaną pacjentom bariatrycznym, ale i tym, którzy z różnych względów mierzą się z problemami natury estetycznej dodaje.

Czytaj też: Rynek tzw. smart hospitals systematycznie się powiększa

Komentarze

Sklep

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 4/2024

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 4/2024

46,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

126,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

52,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.