Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie zaprasza na piknik - dlaszpitali.pl dlaszpitali.plSzpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie zaprasza na piknik - dlaszpitali.pl

Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie zaprasza na piknik

opm-dlaszpitali-szpital-karowa
fot. materiały prasowe

Prawie stu ekspertów medycznych w Warszawie na pikniku rodzinnym na warszawskim Powiślu. W sobotę, 15 czerwca, od godziny 12:00 do 17:00 w Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej odbędą się wykłady i warsztaty na temat zdrowia, a w ogrodach szpitala znajdą się strefy edukacyjne oraz liczne animacje dla dzieci. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Profilaktyka to istotny element opieki zdrowotnej, dlatego chcemy pokazać i wytłumaczyć, jak dbać o swój organizm. Zapraszamy na nasze wydarzenie rodziny nie tylko z Warszawy, ale każdego, kto chce zdobyć wiedzę o profilaktyce i zdrowym stylu życia, a także odpowiednio przygotować się do narodzin dziecka. Każdy uczestnik dowie się czegoś ciekawego i pouczającego – mówi Ewa Piotrowska, dyrektor Szpitala Karowa.

Placówka od lat posiada opinię najlepszej „porodówki” w mieście. Jej medycy w trakcie nadchodzącego wydarzenia chętnie podzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą. Szpital dysponuje nowoczesnym sprzętem, dzięki któremu na co dzień zajmuje się m.in. leczeniem niepłodności, chorobami kobiecymi oraz najbardziej skomplikowanymi przypadkami chorób noworodków.

Możliwość spotkania ze specjalistami

Na terenie ogrodu do dyspozycji gości będzie dostępnych ponad 20 lekarzy i 50 położnych, a także fizjoterapeuci, psychologowie, mikrobiolodzy i pielęgniarki, którzy będą opowiadać o profilaktyce zdrowotnej.

Warto nas odwiedzić, bo to unikalna okazja, by zobaczyć blok porodowy, sale operacyjne oraz oddział położniczy. Przygotowaliśmy też warsztaty i wykłady prowadzone przez najlepszych specjalistów dotyczące tematów okołoporodowych i profilaktyki chorób kobiecych, a także uważności w ciele – mówi Robert Jarzębski, zastępca dyrektora ds. lecznictwa Szpitala Karowa.

Dla dzieci przygotowano również zajęcia pokazowe, w tym zwiedzanie kolorowego laboratorium czy wykonywanie zabiegu laparoskopii na misiach.

Po zdrowie na wesoło

Podczas wydarzenia zostaną wręczone nagrody dla zwycięzców konkursu „Dziecko jest tego warte”, który był organizowany w ramach Tygodnia Promocji Karmienia Piersią.

Dla uczestników pikniku przygotowano również liczne atrakcje, w tym loterię z nagrodami – wygrać będzie można m.in. wózki od marki Cybex, bilety do kina Helios. Piknik umili występ zespołu muzycznego „Nocna Strona Taktu” oraz lekcja medytacji prowadzona przez Andriy’a Shadiy’a ze studia jogi i medytacji Mantra House. Podczas wydarzenia odbędą się również krótkie zajęcia z aerobiku i zumby. W ogrodach pojawią się też foodtrucki, w których będzie można zakupić słodkie i słone przekąski.

Prezydent miasta stołecznego Warszawa Rafał Trzaskowski objął wydarzenie Patronatem Honorowym. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Aktualne informacje na temat pikniku można znaleźć na stronie internetowej szpitala.

Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej przy ul. Karowej w Warszawie jest placówką publiczną działającą od 1912 roku. Szpital jest placówką najwyższego poziomu referencyjności, gdzie opiekę znajdą pacjentki z ciążą zdrową, powikłaną chorobami zdiagnozowanymi przed ciążą i w trakcie ciąży. Placówka zapewnia kompleksową opiekę medyczną w kilkunastu poradniach specjalistycznych nad matką i noworodkiem, a także nad kobietą w każdym wieku.

Czytaj też: W Centrum Zdrowia Dziecka i Rodziny w Sosnowcu powstanie nowy SOR

Komentarze

Sklep

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 3/2024

OPM – Ogólnopolski Przegląd Medyczny nr 3/2024

46,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

Szpital XXI wieku – rozwiązania projektowe i infrastrukturalne

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

Szpital XXI wieku – aparatura medyczna i wyposażenie

126,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

OPM KATALOG ROCZNY 2024 – Poradnik Inżyniera Klinicznego

52,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.